אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"התכוננו למצב בו המטבעות הקריפטוגרפים יהיו שווים אפס" צילום: שאטרסטוק

"התכוננו למצב בו המטבעות הקריפטוגרפים יהיו שווים אפס"

כך טוענים בגולדמן זאקס. במסחר היום מזנק הביטקוין ב-30% ל-8,377 דולר, האת'ריום קופץ בשיעור זהה ל-839 דולר

07.02.2018, 15:07 | שירות כלכליסט

גולדמן זאקס מציעים להתכונן למצב בו כל המטבעות הקריפטוגרפיים יהיו שווים לאפס. "הנפילה של המטבעות הקריפטוגרפיים, שמחקה כמעט 500 מיליארד דולר בערך שוק בחודש האחרון, יכולה עוד להחריף", כך אמר סטיב סטרונגין ראש מחלקת ההשקעות הגלובליות בבנק ההשקעות האמריקאי.

בתוך כך, המטבעות הווירטואלים מזנקים היום במסחר כאשר הביטקוין עולה ב-30% ל-8,377 דולר. האת'ריום קופץ בשיעור זהה ל-839 דולר.

קראו עוד בכלכליסט

"רוב המטבעות הקריפטוגרפיים לא צפויים לשרוד בצורתם הנוכחית, ועל המשקיעים להתכונן לכך שהם יאבדו את כל ערכם בעודם מוחלפים במערך קטן של מתחרים עתידיים", הוסיף סטרונגין.

חנות ביטקוין בסיאול דרום קוריאה, צילום: רויטרס חנות ביטקוין בסיאול דרום קוריאה | צילום: רויטרס חנות ביטקוין בסיאול דרום קוריאה, צילום: רויטרס

בעוד סטרונגין לא ציין מסגרת זמנים להפסדים במטבעות הקיימים, הוא אמר שהתנודות האחרונות במחירים מצביעות על בועה, ושהנטייה של מטבעות מסוימים לשנות את ערכם בצורה אחידה זה עם זה אינה הגיונית עבור שוק שבו "מעטים זוכים ברוב".

"הקורלציה הגבוהה בין המטבעות השונים מדאיגה אותי," ממשיף סטרונגין. "עקב היות המטבעות נעדרי ערך כשלעצמם, אלה שלא ישרדו קרוב לודאי שיגיעו לאפס", אמר.

"האם איזה מהמטבעות הקריפטוגרפיים הקיימים יכולים להפוך לאמזון או לגוגל של המטבעות הקריפטוגרפיים, או האם סופם יהיה כמו של אינספור מנועי החיפוש שאינם עוד בשימוש? העובדה שאנחנו נמצאים בבועה ספקולטיבית אין משמעה שהמחירים לא יכולים עוד לעלות", אמר סטרונגין. "בד בבד, בהחלט יכול להיות שרוב, אם לא כל המטבעות, לא יגיעו שוב לשיאיהם האחרונים".

אך לגבי טכנולוגיית הבלוקצ'יין עליה מסתמכים המטבעות הקריפטוגרפיים סטרונגין יותר אופטימי, ואמר שהיא תוכל לעזור לשפר תהליכים פיננסיים. אבל אפילו כאן הוא הוסיף אזהרה, וטען שהטכנולוגיה הנוכחית טרם מציעה את המהירות הנחוצה לעסקאות בזמן אמת.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
הביטקוין הוא "בועה" מאז ששווה $1000
כשהגיע ל $1000 אמרו שזו בועה. ב $3000 אמרו שוב שזו בועה, וב $4000 + אמרו כבר בצורה נחרצת "זו בועה, וזה יגמר רע מאוד". וכך חזרו ואמרו שהגיע ל $8000+, ומאז טיפס עד קרוב ל $20,000. לי יותר נראה, שביטקוין הולך להיות תחליף לזהב. תחשבו על מה שהופך זהב לזהב (היצע מוגבל, קושי בכרייה, חשיבות שמייחסים לו בני האדם) - הרבה משותף עם הביטקוין. אבל רק העתיד יגלה
z  |  11.02.18
לכל התגובות