אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
S&P הורידה את דירוג האשראי של טבע לרמת "זבל" צילום: בלומברג

S&P הורידה את דירוג האשראי של טבע לרמת "זבל"

לאחר שבשבוע שעבר חברת הדירוג העולמית הכניסה את טבע לרשימת מעקב עם אופק שלילי, היום מגיעה הירידה בדרגה אחת ל-BB

09.02.2018, 19:57 | דרור רייך

חברת הדירוג S&P מגיבה לבעיית החוב שעמה מתמודדת טבע מאז עסקת אלרגן. החברה הורידה היום (ו') את דירוג האשראי של טבע בדרגה אחת מ-BBB ל-BB בלבד (רמה הנחשבת לרמת "זבל"), זאת לאחר שבשבוע שעבר היא נכנסה לרשימת מעקב עם אופק שלילי. 

קראו עוד בכלכליסט

טבע מתמודדת עם חוב עצום של כ-34 מיליארד דולר, שנוצר לאחר מסע רכישות לא מוצלח שכלל את אקטביס - החטיבה הגנרית של אלרגן, ואת רימסה המקסיקנית. לאחרונה יצאה החברה בתוכנית פיטורים מאסיבית של 25% מכוח האדם שלה, כולל פיטורי כ-1,700 עובדים בישראל.

הפגנת עובדי טבע נגד הגל הענק של הפיטורים, צילום: אביהו שפירא הפגנת עובדי טבע נגד הגל הענק של הפיטורים | צילום: אביהו שפירא הפגנת עובדי טבע נגד הגל הענק של הפיטורים, צילום: אביהו שפירא

חברת הדירוגה הוציאה את ההודעה לאחר הדוחות של טבע שכללו מחיקת מוניטין שנתי של 17 מיליארד דולר. בין הסיבות להורדה S&P לוקחת בחשבון את ההודעה של חברת מומנטה פרמצבטיקה כי היא מצפה להשיק את המתחרה הגנרית שלה לקופקסון במחצית הראשונה של 2018, מוקדם יותר מציפיות העבר שעמדו על המחצית השנייה של 2018.

לפני שלושה שבועות גם חברת הדירוג מודי'ס הורידה את דירוג האשראי של טבע בשתי דרגות - מ-Ba2 ל-Baa3, רמת "זבל". מודי'ס הביעה דאגה באשר ליכולתה של החברה לשרת את החוב שלה. תחזית הדירוג נותרה יציבה. בכך הצטרפה מודי'ס לסוכנות פיץ' שהורידה בנובמבר 2017 את טבע לדירוג "זבל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות