אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מודי'ס מורידה את דירוג האשראי של טבע לרמת "זבל" צילום: Getty

גם מודי'ס מורידה את דירוג האשראי של טבע לרמת "זבל"

תחזית הדירוג נותרה יציבה; במודי'ס מתריעים מפני שחיקה בהכנסות ובירידה חמורה ברווחים מהקופקסון; בכך היא מצטרפת לפיץ' שהורידה את טבע לדירוג "זבל" בנובמבר

12.01.2018, 22:57 | שירות כלכליסט

חברת התרופות הישראלית מוכת החובות טבע ספגה היום (ו') מכה נוספת לאחר שסוכנות מודי'ס הורידה את דירוג האשראי שלה בשתי דרגות - מ-Ba2 ל-Baa3, רמת "זבל". מודי'ס הביעה דאגה באשר ליכולתה של החברה לשרת את החוב שלה. תחזית הדירוג נותרה יציבה. בכך הצטרפה לסוכנות פיץ' שהורידה בנובמבר את טבע לדירוג "זבל". בסוכנות S&P מדורגת החברה בדירוג BBB מינוס שהוא דירוג ההשקעה הנמוך ביותר שלה.

קראו עוד בכלכליסט

טבע יצאה לאחרונה בתוכנית פיטורים מאסיבית של 25% מכוח האדם שלה, כולל פיטוריהם של כ-1,700 עובדים בישראל. זאת בעקבות החוב הכבד שהיא נושאת, שעמד על כ-34 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השלישי.

לפי הודעת מודי'ס, "הורדת דירוג טבע לרמה ספקולטיבית משקפת את האתגר בניהול נטל החוב המשמעותי שלה בעודה מתמודדת מזה תקופה ממושכת של שחיקה בהכנסות. תוכנית הארגון מחדש של טבע תסייע חלקית בקיזוז הירידות, אך הסיכון בביצוע עדיין גבוה. בנוסף, אנו סבורים כי הירידה ברווחים מהקופקסון ומהפעילות הגנרית בארה"ב תהיה חמורה". 

מניית טבע איבדה בשנה האחרונה 34.5%.

המנכ"ל קאר שולץ, צילום: בלומברג המנכ"ל קאר שולץ | צילום: בלומברג המנכ"ל קאר שולץ, צילום: בלומברג

תגיות