אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העבודה במפעל המשאפים של טבע בירושלים תחודש מחר צילום: בלומברג

העבודה במפעל המשאפים של טבע בירושלים תחודש מחר

על פי המתווה שעליו חתמו ההסתדרות, ועד העובדים וההנהלה, עד 60 עובדים יעזבו כבר בחודש הבא ושאר 180 העובדים הנותרים ימשיכו עד סגירת המפעל בסוף 2019. תוכנית הפרישה לעובדים כוללת מענקים והכשרות מקצועיות

10.01.2018, 14:54 | דרור רייך

ההסתדרות, טבע וועד העובדים במפעל המשאפים בירושלים הגיעו להסכם כי העבודה במפעל תחודש כבר מחר.

על פי המתווה שהוסכם, עד 60 עובדים יעזבו כבר בבחודש הבא (פברואר) ושאר 180 העובדים הנותרים ימשיכו עד סגירת המפעל בסוף 2019. טבע תאפשר למי מעובדי המפעל, אשר יבקש להצטרף באופן התנדבותי לתהליך סיום העסקה בפברואר 2018 לעשות כן.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, הגיעו להסכם על תוכנית פרישה לעובדים מהם ייפרדו באחד משני המועדים שכוללת, מענקים (תלוי לגיל העובד, ותק וסיכויי ההשתלבות בשוק התעסוקה), ייעוץ, סדנאות והכשרות מקצועיות, שירותי ההשמה וייעוץ מקצועי פנסיוני.

עובדי טבע במפעל בירושלים מפגינים (ארכיון), צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי טבע במפעל בירושלים מפגינים (ארכיון) | צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות עובדי טבע במפעל בירושלים מפגינים (ארכיון), צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

טבע בראשות קאר שולץ הודיעה לאחרונה באופן רשמי כי תקצץ 25% מכוח האדם של החברה בעולם - 14 אלף מתוך 56 אלף עובדי החברה הגלובלית - במהלך השנתיים הקרובות, מרביתם במהלך שנת 2018.

בישראל מדובר בפיטורי 1,700 עובדים - מספר שאינו כולל את העובדים במרכזי החברה שיימכרו. מתוך כלל המפוטרים, 1,200 יפוטרו כבר בשנה הקרובה (בהם 560 עובדי מטה מפתח תקווה), ו-500 הנוספים ב-2019, עם סגירת שני מפעלי הייצור בירושלים. החברה הודיעה כי בכוונתה למכור את המפעל באשדוד ואת מפעל מיגדה בקריית שמונה.

בטבע הודיעו על צעדים נוספים במסגרת תוכנית ההתייעלות - החברה מפסיקה לחלק דיבידנד על מניות רגילות, וחלוקת דיבידנד על מניות בכורה תיבחן מדי רבעון. כמו כן לא ישולמו בונוסים על שנת 2017 לנוכח העובדה שהתוצאות הפיננסיות שתרשום טבע יהיו נמוכות משמעותית מהתחזית המקורית שהציבה.

התוכנית הדו שנתית צפויה לחסוך לטבע 3 מיליארד דולר עד סוף 2019, מתוך בסיס עלויות משוער של כ-16.1 מיליארד דולר ב-2017.

תגיות