אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשפעה הכלכלית של מונדיאל בארה"ב, מקסיקו וקנדה: 5 מיליארד דולר

ההשפעה הכלכלית של מונדיאל בארה"ב, מקסיקו וקנדה: 5 מיליארד דולר

דו"ח חדש: הרווח של ארה"ב והערים המארחות של אליפות העולם ב-2026 יעמוד על 3-4 מיליארד דולר. לפי הדו"ח, יהיו ערים שירוויחו עד 480 מיליון דולר מהתיירים, המבקרים והחשיפה

11.02.2018, 18:53 | שירות כלכליסט

לאליפות העולם בכדורגל יהיה "אימפקט כלכלי" של 5 מיליארד דולר, כך עולה מדו"ח שערכה ועדת הקמפיין להבאת מונדיאל 2026 למקסיקו, ארה"ב וקנדה. המשמעות היא שההכנסות, העבודות והפעילות המסחרית יובילו ל"מיני תעשייה" בשווי זה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדו"ח המונדיאל יביא עימו 40 אלף עבודות והולך לייצר מיליארד דולר במשכורות לעובדים ברחבי צפון אמריקה לפי הדו"ח המונדיאל יביא עימו 40 אלף עבודות והולך לייצר מיליארד דולר במשכורות לעובדים ברחבי צפון אמריקה לפי הדו"ח המונדיאל יביא עימו 40 אלף עבודות והולך לייצר מיליארד דולר במשכורות לעובדים ברחבי צפון אמריקה

לפי הדו"ח שנכתב על ידי חברת הייעוץ "בוסטון", הרווח הכלכלי של ארה"ב והערים המארחות של אליפות העולם ב-2026 יעמוד על 3-4 מיליארד דולר. לפי הדו"ח יהיו ערים שירוויחו עד 480 מיליון דולר מהתיירים, המבקרים והחשיפה.

מונדיאל 2026 יהיה הראשון עם 48 נבחרות - מה שמעניק לארה"ב יתרון גדול על פני המתחרות. הדו"ח מראה גם שמונדיאל בארה"ב יעלה את ההכנסות של פיפ"א בעשרות אחוזים - מה שייסע לכסות הפסדים שככל הנראה יווצרו בגלל המונדיאלים המושמצים של קטאר ורוסיה. אחת מהנקודות החזקות של ארה"ב, קנדה ומקסיקו היא שכל התשתיות לאירוח 48 הנבחרות כבר קיימות.

לפי הדו"ח המונדיאל יביא עימו 40 אלף עבודות והולך לייצר מיליארד דולר במשכורות לעובדים ברחבי צפון אמריקה. "זו הנקודה הכי חזקה של ההצעה של צפון אמריקה", נמסר מהאחראי על ההצעה, פטר מונטופולי.

בתוך כך, קרלוס קורדיירו, סגן נשיא התאחדות הכדורגל האמריקאית, נבחר בסופ"ש לתפקיד הנשיא. מדובר בהפתעה מאחר שקורדיירו ניצח - בשלושה סיבובי בחירות - את השחקנים לשעבר הופ סולו, אריק ווינלדה, קייל מרטינו ופול קאליגיורי. הוא ניצח גם את עורכי הדין סטיב גאנס, מייקל ווינגורד וקיית'י קארטר, הנשיא של החברה לשיווק הכדורגל בארה"ב והפייבוריטית לניצחון. בסופו של דבר, בזכות מספר דילים, השיג כ-68% מהקולות. קארטר השיגה 10.6%. הופ סולו, בעל הפרופיל הגבוה ביותר בבחירות הללו, קיבלה 1.4% מהקולות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות