אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הפסד שנתי נוסף: מנכ"ל קרדיט סוויס מגן על ההימור נגד מדד הפחד צילום: בלומברג

לאחר הפסד שנתי נוסף: מנכ"ל קרדיט סוויס מגן על ההימור נגד מדד הפחד

בנפילות האחרונות נאלץ הבנק לסגור את תעודות הסל שהפעיל עבור לקוחות ושהימרה נגד ה-VIX: "המכשיר הזה עבד טוב - עד שהוא כבר לא עשה זאת"; הבנק רשם הפסד שנתי של 1.05 מיליארד דולר - פחות גרוע מהתחזיות בשוק

14.02.2018, 10:01 | מיקי גרינפלד

קרדיט סוויס חותם שנה שלישית ברציפות של מינוס בשורה התחתונה, עם הפסד נקי בדוחות המסכמים של 2017 – גם אם פחות גרוע מכפי שצפו האנליסטים.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק השוויצרי מדווח הבוקר על הפסד של 983 מיליון פרנק שוויצרי (1.05 מיליארד דולר) בסיכום השנה שחלפה, שאותו הוא מייחס בעיקר להוצאת מס חד פעמית בשל הרפורמה במס שבארה"ב, בסכום של 2.74 מיליארד דולר. בשוק צפו לבנק הפסד שנתי של 1.1 מיליארד פרנק.

את הרבעון הרביעי של השנה סיים קרדיט סוויס עם הפסד של 2.13 מיליארד פרנק (2.28 מיליארד דולר), בהשוואה להפסד של 2.62 מיליארד דולר ברבעון המקביל - האלניסטים ציפו להפסד גדול יותר של 2.25 מיליארד פרנק. ההכנסות הסתכמו ב-5.19 מיליארד פרנק, מעל הצפי בשוק שעמד על 5.04 מיליארד פרנק.

מנכ"ל קרדיט סוויס טידג'אן תיאם (Tidjane Thiam) אמר היום (ד'), לאחר פרסום הדוחות, כי 2017 היתה שנה קריטית בהוצאה לפועל של התוכנית האסטרטגית לשלוש שנים שמתבצעת בבנק. עוד אמר טידג'אן כי הבנק הצליח להציג צמיחה שנתית בפעילות הכוללת שלו, ושכל חטיבה בבנק הגדילה מהותית את ההכנסות שלה, עם דגש על ההצלחה של חטיבת ניהול הנכסים, שרשמה עלייה שנתית של 13% בהיקף הנכסים המנוהלים. סכום הנכסים המנוהלים תחת הבנק כולו עמד בסוף 2017 על 772 מיליארד פרנק, עלייה של 13% בהשוואה לסוף 2016.

לקראת 2018, הבנק מציין בדוחותיו כי על הפרק שורה של אי ודאויות, ובכלל זה שינויים עתידיים בגובה הריביות בעולם, באופן שמקשה על תחזית לטווח רחוק. "בששת השבועות הראשונים של 2018 ראינו עלייה חדה ברמת התנודתיות בשווקים, אשר מצד אחד היתה בעלת השפעה חיובית על חלק מרכזי פחות מהפעילויות שלנו, אך בעלת השפעה שלילית על תחומים מובילים, בשעה שהלקוחות ממתינים לרגיעה לצורך היערכות מחודשת", אמר בהודעת הבנק.

הירידות החדות שנרשמו בשוק בשבועיים האחרונים פגעו קשות בקרדיט סוויס, שהוביל תעודת סל XIV המהמרת נגד מדד הפחד (מדד VIX) – קרדיט סוויס נאלץ לסגור את התעודה, שגרמה הפסדים כבדים ללקוחות, כבר במהלך הימים הראשונים של המפולת. היום אמר טידג'אן להגנת הבנק כי המכשיר הפיננסי עבד טוב עד היום: "זהו מכשיר פיננסי לגיטימי שמשרת מטרה מסויימת, הוא מאד שימושי עבור שחקנים בשוק לצורך ניהול רמות הסיכון שלהם.. הוא עבד טוב הרבה מאד זמן עד שהוא כבר לא עשה זאת. זה בדרך כלל מה שקורה בשווקים", אמר מנכ"ל הבנק בשיחה עם CNBC.   

טידג טידג'אן תיאם מנכ"ל קרדיט סוויס | צילום: בלומברג טידג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות