אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה קלה בהכנסות כיל ברבעון הרביעי, עלייה של 25% ברווח הנקי

עלייה קלה בהכנסות כיל ברבעון הרביעי, עלייה של 25% ברווח הנקי

המנכ"ל גרינבאום על עזיבת פוטאש: "הוסרה עננה משמעותית מעל מניות החברה"; כיל סיימה את הרבעון האחרון של השנה עם הכנסות של 1.36 מיליארד דולר ורווח נקי מתואם של 142 מיליון דולר. הרווח התפעולי הסכתכם ב-168 מיליון דולר, עלייה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל

14.02.2018, 09:26 | חזי שטרנליכט

ענקית המחצבים כיל שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר, מדווחת הבוקר (ד') על התוצאות הכספיות שלה לרבעון הרביעי ולשנת 2017. החברה רשמה גידול ברווחיות ברבעון הרביעי, ואף את השנה כולה סיימה ברווח - שיפור ביחס להפסד שנרשם בשנת 2016. דירקטוריון החברה קבע כי כיל תחלק דיבידנד בסכום של 70 מיליון דולר בחודש מארס הקרוב. 

קראו עוד בכלכליסט

מכירות כיל ברבעון הרביעי של השנה הסתכמו בכ-1.36 מיליארד דולר, עלייה קלה של כ-1.5% ביחס לרבעון המקביל בשנה הקודמת. מחזור המכירות של כיל בשנת 2017 הסתכם בכ-5.42 מיליארדי דולר עליה של כ-11.2% ביחס לשנת 2016.

הרווח התפעולי המתואם (שממנו נוכו הפרשות ומחיקות שונות, וגם הוחסרו מימושי נכסים של החברה) עמד ברבעון הרביעי על 168 מיליון דולר, עלייה של 20% ביחס למקבילו בשנה הקודמת. הרווח הנקי הרבעוני המתואם (לבעלי המניות) עמד על 142 מיליון דולר, עלייה של כ-24.6% בהשוואה לרבעון המקביל.

בשורה התחתונה חתמה החברה את 2017 ברווח נקי מתואם של 389 מיליון דולר, ירידה של 13.8% בהשוואה לשנת 2016. בניכוי התיאומים חתמה החברה את 2017 ברווח נקי (המיוחס לבעלי המניות) של 364 מיליון דולר, מול הפסד של 122 מיליון דולר שנרשם ב-2016.

בכיל לא מכהן מנכ"ל קבוע בשנה וחצי האחרונות, מאז פרישתו של סטפן בורגס בספטמבר 2016, ובתקופה זו מוביל אותה אשר גרינבאום כמנכ"ל ממלא מקום. בימים אלה השלימה ועדת האיתור שמונתה בחברה את עבודתה וההערכה היא שבתקופה הקרובה יושלם מינויו של מנכ"ל חדש לחברה.

בחודשים האחרונים השלימה כיל כמה מהלכים של מכירות פעילויות ונכסים שהכניסו לקופתה מעל ל-1.3 מיליארד דולר. מהלכים אלה נועדו לסייע בשיפור מצבה הפיננסי של החברה ולשרת חלוקת דיבידנד שיסייע לכיל לפרוע חובות. מוקדם יותר השבוע דיווחה כיל כיהגיעה לפשרה עם ענקית אמריקנית בתחום הברום. מדובר בתביעה שהגישה חברת גרייט לייקס, חברה בת של קמטורה (Chemtura) האמריקאית, בחודש אפריל אשתקד. סכום הפשרה לא פורסם אך כיל מסרה כי אינו מהותי עבורה. סכום התביעה של החברה האמריקנית נגד כיל הסתכם ב-35 מיליון דולרים.

בחודש שעבר חל אירוע משמעותי במבנה השליטה בכיל. חברת פוטאש הקנדית (ששמה הרשמי כיום, נוטריין, פחות מוכר), מימשה את החזקותיה ההיסטוריות בחברה ומכרה אותן למשקיעים מוסדיים בארץ. פוטאש שהחזיקה בכ-13.8% מכיל מכרה את המניות תמורת כ-2.5 מיליארד שקל. לפי ההערכות, פוטש רשמה במשך כ-20 שנות החזקותיה בחברה רווח מצטבר של כמיליארד דולרים, שכולל את תשלומי הדיבידנדים לאורך התקופה. המנכ"ל גרינבאום אמר היום בעניין העזיבה של פוטאש: "הוסרה עננה משמעותית מעל מניות החברה".

אשר גרינבאום מנכ"ל כיל, צילום: אוראל כהן אשר גרינבאום מנכ"ל כיל | צילום: אוראל כהן אשר גרינבאום מנכ"ל כיל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות