אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין פורש מהמירוץ לרכישת בזק; התגברו סיכוייו של  סיידוף לרכישת השליטה בחברה צילומים: אוראל כהן

אלשטיין פורש מהמירוץ לרכישת בזק; התגברו סיכוייו של סיידוף לרכישת השליטה בחברה

ההחלטה של דסק"ש לוותר על העסקה התקבלה על רקע דרישות הבנקים להעברת סכום של 200 מיליון שקל, כבטוחה למקרה שלא יקבל היתר שליטה; ההצעה של סיידוף נותרה היחידה על הפרק לקראת אסיפת הנושים ביום שני

15.02.2018, 20:15 | גולן חזני

אי.די.בי מוותרת על הניסיון לרכוש את יורקום - בכך הוסר המכשול המרכזי למכירת החברה לנתי סיידוף, והוא עתה בעל הסיכוי הגבוה ביותר להפוך לבעל השליטה בבזק.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה של אדוארדו אלשטיין וחברת דסק"ש של אי.די.בי לפרוש מהמירוץ התקבלה על רקע דרישות הבנקים להעברת סכום של 200 מיליון שקל, שיחולט במידה שדסק"ש לא תקבל אישור רגולטורי לשליטה בבזק או בחלל תקשורת. דרישה זו שנחשפה ב"כלכליסט" נועדה להגן על הבנקים במקרה שיעדיפו את הצעת אלשטיין יגלו בסופו של דבר כי הוא אינו מקבל היתר שליטה - ובינתיים הצעת סיידוף כבר לא תהיה בתוקף.

אי.די.בי היתה מוכנה לקחת את הסיכון במידה מסויימת על עצמה בהצעה שהגישה, באמצעות רכישה של אנלייט ופרוייקט מידטאון במחיר מלא של 300 מיליון שקל, ולהמתין 8 חודשים לקבלת ההיתר. אבל הבנקים מעדיפים שלא לקחת את הסיכון.

משמעות נוספת של הויתור על העסקה היא הורדת חברת סלקום של דסק"ש מהמדף - הממונה על ההגבלים קבעה כי רק לאחר השלמת מכירת סלקום יוכל אלשטיין לרכוש את בזק, ולנוכח הפרישה מהמירוץ על יורוקום אין צורך במכירת חברת הסלולר.

נתי סיידוף , צילום: אוראל כהן נתי סיידוף | צילום: אוראל כהן נתי סיידוף , צילום: אוראל כהן

.

תיאורטית נמצאים בתמונה האחים חן וצחי נוימן, אולם אלה לא ערוכים להגיש הצעה עד ל-19 בחודש, מועד אסיפת הנושים. בקשתם לדחות את אסיפת הנושים כדי שיוכלו להגיש "הצעה שאי אפשר לסרב לה", צפויה להידחות. לפיכך, ההצעה של סיידוף תובא ביום שני הקרוב לאישור אסיפת הנושים של יורוקום ונראה  שהוא יהיה זה שירכוש את השליטה בבזק, חלל, אנלייט ומידטאון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות