אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל יצרנית הרכב הגדולה בעולם בדרך לקדנציה נוספת של 4 שנים צילום: בלומברג

מנכ"ל יצרנית הרכב הגדולה בעולם בדרך לקדנציה נוספת של 4 שנים

הנהלת קבוצת רנו-ניסאן ביקשה מקרלוס גוסן להמשיך בתפקידו, למרות ההערכות שהועלו לאחרונה כי הוא צפוי לוותר על תפקידו. גוסן הסכים לקצץ 30% משכרו

17.02.2018, 16:36 | שירות כלכליסט
קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי, הנחשבת לקונצרן הרכב הגדול בעולם, ביקשה מקרלוס גוסן להמשיך ולכהן כמנכ"ל לארבע שנים נוספות. על כך דיווח אתמול אתר החדשות הבריטי בי.בי.סי. גוסן משמש כמנכ"ל רנו מאז 2005, ולאחרונה הועלו ספקולציות שלפיהן הוא צפוי לוותר על תפקידו.

ביוני הקרוב יצביעו בעלי המניות על המינוי המחודש של גוסן. אם יאושר המהלך, גוסן יישאר גם בתפקידו כראש הברית הצרפתית-יפנית בין יצרניות הרכב רנו, ניסאן ומיצובישי. על פי הפרסומים האחרונים, הקבוצה היא יצרנית כלי הרכב הגדולה בעולם. זאת, לאחר שב-2017 היא מכרה 10.61 מיליון רכבים.

מנכ"ל רנו קרלוס גוסן, צילום: בלומברג מנכ"ל רנו קרלוס גוסן | צילום: בלומברג מנכ"ל רנו קרלוס גוסן, צילום: בלומברג

הוועד המנהל של רנו אמר כי הוא רוצה שמר גוסן "ינקוט צעדים משמעותיים בכדי להפוך את הברית לטובה עוד יותר". כמו כן, מצפה הוועד המנהל כי גוסן יממש את תחזיות הצמיחה של רנו ל-2022 ויתמוך בתוכניותיה המתמשכות.

גוסן הסכים לקצץ 30% משכרו. ב-2016 בעלי המניות, ביניהם ממשלת צרפת, הצביעו נגד שכרו. הרווח התפעולי של רנו ב-2017 עמד על 3.85 מיליארד יורו, מדובר בעלייה של 17.4% ביחס לשנה שעברה, ובשיא של כל הזמנים. הכנסות החברה זינקו בכמעט 15% והן עומדות על 58.77 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות