אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלגרם גייסה 850 מיליון דולר, לקראת הנפקת מטבע קריפטו

טלגרם גייסה 850 מיליון דולר, לקראת הנפקת מטבע קריפטו

מפעילת אפליקציית הצ'ט המאובטח מתכננת את הנפקת ה-ICO הגדולה בהיסטוריה, במסגרתה צפויה לגייס כמיליארד דולר

18.02.2018, 13:08 | יואב סטולר

אפליקציית ההודעות המיידיות טלגרם הצהירה במסמך שהגישה לרשות לניירות ערך בארה"ב כי גייסה 850 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום הגדול שגייסה טלגרם הינו הון שהושקע בה לקראת הנפקת המטבע הווירטואלי (ICO), שעל פי הדיווחים מייעדים לו היקף של כמיליארד דולר ויותר. אם אכן התחזיות האופטימיות הללו יתמששו, תהיה טלגרם מבצעת ה-ICO הגדולה ביותר בהיסטוריה.

אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם אפליקציית טלגרם

הגופים העומדים מאחורי סבב ההשקעה על סך מאות מיליוני דולרים הם ככל הנראה משקיעים עתירי מימון וקרנות הון סיכון, שייתכן ועשו זאת במסגרת מכירה מוקדמת של המטבע הווירטואלי.

מטבע ה-TON הוא רשת בלוקצ'יין שעתידה לספק את הפלטפורמה עבור המטבע הדיגטלי החדש שטלגרם שמה לעצמה כמטרה להנפיק. במאמצים להקמת ה-TON תבחן טלגרם ביכולותיה להבטיח חיסיון למשתמשיה ולא לעקוב אחר העברותיהם, אבל יותר מכך ביכולתה לאבטח את הטכנולוגיה ולמנוע מגופים חיצוניים - בהם גם רגולטורים, על פי כללי המשחק בתחום המוכרים לנו היום, לחדור לתוכה ולהתחקות אחר המתחרש.

על פי הדיווחים בארצות הברית, במקור התכוונה טלגרם לגייס כ-600 מיליון דולר לטובת פיתוח תשתית הבלוקצ'יין באמצעות מכירה פומבית מוקדמת בחודש מרץ. עם זאת, קיומה של מכירה שכזו עדיין אינו אושר ולצד אלו קמו גם דיווחים אחרים שצופים מכירה פומבית אחרת שתגיע לכדי 1.15 מיליארד דולר במטרה להביא את ההשקעה לכדי כ-2 מיליארד דולר סך הכל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות