אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת בזק: צווי עיקול הוטלו על נכסיהם של חלק משבעת החשודים שנעצרו צילום: אוראל כהן

תיק 4000

פרשת בזק: צווי עיקול הוטלו על נכסיהם של חלק משבעת החשודים שנעצרו

בעקבות החשד לשוחד והלבנת הון, הוצאו צווי הקפאה לחשבונות בנק, כלי רכב ונכסים של חלק מהחשודים בפרשה

19.02.2018, 11:57 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

בעקבות החשד לשוחד והלבנת הון: המשטרה ורשות ני"ע הוציאו צווי עיקול על נכסיהם של חלק משבעת החשודים שנעצרו אתמול (א') במסגרת ההתפתחות בפרשת בזק. צווי ההקפאה נוגעים לחשבונות בנק, כלי רכב, ונכסים של חלק מהחשודים, שחלקם נעצרו עד ליום רביעי וחלקם עד ליום חמישי. צו איסור פורסם הוצא על שמות החשודים: בכירים בקבוצת בזק ומקורבים להם וכן יועץ תקשורת מוכר ובכיר בשרות הציבורי. מלבד עבירות השוחד והלבנת ההון, לחשודים מיוחסות עבירות מרמה ועבירות על חוק ני"ע.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול בבוקר נפתח השלב השלישי הגלוי בחקירת פרשת בזק, באחת משלוש הפרשיות שנחקרו עד היום – קידום האינטרסים העסקיים של בזק במשרד התקשורת (תיק 4000). החקירה שמשותפת לרשות וליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית במשטרה, עוסקת בחשד לפיו מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק ובעל השליטה בה במשרד התקשורת. מדובר בתקופה שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו כיהן גם כשר התקשורת, ועל פי החשד קידום ענייניהם של בזק ובעל השליטה, שאול אלוביץ', ניתן בין היתר בתמורה לכך שמקורבי אלוביץ', דאגו לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר וואלה.

מימין שאול אלוביץ מימין שאול אלוביץ' ובנימין נתניהו | צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי מימין שאול אלוביץ

מטעמו של ראש הממשלה נמסר אתמול: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו ייצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: "רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
- נתניהו הוא גדול המנוולים ששלטו בישראל אבל לא הוא הבעיה-
השאלה החשובה מכול שצריכה להישאל כאן ועכשיו היא מדוע מנוולים צומחים אחד אחרי השני להיות שליחיו הנבחרים של הציבור, שכן הבעיה איננה רק פרסונאלית - היא מערכתית. נודה על האמת: הדמוקרטיה הציונית הפכה לאנרכיה. לכן, המוצא המתקבל על הדעת היחיד שבכוחו לתקן עיוות של למעלה משבעים שנה אינו אלא פיזור המפלגות והוצאתן אל מחוץ לחוק (גם אם יהיה עלינו לשם כך להטיל ביום הבחירות פתקים לבנים בקלפיות), ולהשתית את הבחירות על מועמדים עצמאיים, כאשר כל בעל זכות בחירה מפקיד בקלפי רשימה של 12-14 מועמדים מדורגים, ובספירה הכללית זוכה מי שניצב ראשון ברשימה ב-14 נקודות והאחרון הנועל אותה בנקודה אחת, וכך - למחרת בוקר הבחירות ברור וידוע מי ומי בהרכב הממשלה, מי בבית הנבחרים ומי עומד בראש המערכת כולה. וכמובן, יש לאסור על המתמודדים ועל הנבחרים באורח גורף קבלת מתנות/תרומות. מימון הבחירות כולו חייב להיות מהקופה הציבורית. יתרונות השיטה המוצעת רבים וקצרה כאן היריעה מכדי לפרט את שלל יתרונותיה של הדמוקרטיה הפרסונאלית.
רמי גבעוני  |  19.02.18
לכל התגובות