אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביל גייטס: "על מיליארדרים לשלם הרבה יותר מסים" צילום: בלומברג

ביל גייטס: "על מיליארדרים לשלם הרבה יותר מסים"

מייסד מיקרוסופט, שהוא האדם השני בעושרו בעולם, מתח ביקורת על רפורמת המס האחרונה בארה"ב: "היא מיטיבה עם העשירים למרות טענות הרפובליקנים שהיא תעזור לעובדים ולמעמד הביניים"

20.02.2018, 16:51 | שירות כלכליסט

ביל גייטס אומר ששילם יותר מ-10 מיליארד דולר במסים במהלך חייו, אבל שמיליארדרים כמותו צריכים לשלם סכומים גדולים יותר "משמעותית" כיוון שהם מרוויחים יותר מהמערכת.

קראו עוד בכלכליסט

מייסד מיקרוסופט, שהוא גם האדם השני בעושרו בעולם אחרי ג'ף בזוס מאמזון, מתח ביקורת על רפורמת המס האחרונה בארה"ב שחתכה את מסי התאגידים והורידה את הרף התחתון של גובה ההכנסה האישית.

ברק אובמה מעניק את מדליית החירות לביל גייטס (ארכיון), צילום: רויטרס ברק אובמה מעניק את מדליית החירות לביל גייטס (ארכיון) | צילום: רויטרס ברק אובמה מעניק את מדליית החירות לביל גייטס (ארכיון), צילום: רויטרס

"שילמתי יותר מסים, מעל 10 מיליארד דולר, מאשר כל אדם אחר, אבל הממשלה צריכה לדרוש שאנשים במצבי ישלמו מסים גבוהים יותר משמעותית," הוא אמר בראיון ל-CNN.

הוא הוסיף שרפורמת המס שנכנסה לתוקף בדצמבר מיטיבה עם העשירים למרות טענות הרפובליקנים שהיא תעזור לעובדים ולמעמד הביניים. "אנשים עשירים יותר תמיד נטו לקבל הטבות רבות בהרבה ממעמד הביניים או העניים, וזו מגמה הפוכה למה שהיינו רוצים לראות, מגמה שבה רשת הביטחון מתחזקת ואלו שבמעלה הפירמידה משלמים מיסים גבוהים יותר," כך גייטס.

עם שישית מאוכלוסיית ארה"ב שחיה לדבריו בתנאים קשים, הוא אמר שקובעי המדיניות בארה"ב צריכים לחשוב על אי השויון הגובר ולשאול "מדוע אנחנו לא עושים עבודה טובה יותר עבור האנשים הללו?"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות