אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק מזרחי טפחות דורש להעביר את הדיון בתיק הוניגמן מנצרת לת"א צילום: אריאל בשור, יריב כץ

בנק מזרחי טפחות דורש להעביר את הדיון בתיק הוניגמן מנצרת לת"א

הבנק הגיש בקשה דחופה להעברת הדיון, מאחר שהסמכות המקומית מסורה לבית המשפט המחוזי בת"א, משום שמקום עיסוקה העיקרי ומקום יצירת החובות הוא בת"א

20.02.2018, 17:58 | ענת רואה

בנק מזרחי טפחות, הנושה הגדול ביותר של רשת האופנה הוניגמן, פנה לפני זמן קצר (ג') בבקשה דחופה להעברת הדיון שאמור להתקיים מחר בצהריים מבית המשפט המחוזי בנצרת לבית המשפט המחוזי בתל אביב. הנימוק: רק בית המשפט המחוזי בתל אביב הוא המוסמך לדון בתיק הקפאת ההליכים של הרשת, שנקלעה לחובות של 233 מיליון שקל, מתוכם 37 מיליון שקל לבנק.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה טרם התקבלה החלטת השופט עאטף עיילבוני, בבקשה. אם השופט יענה לבקשה, ייתכן שהדיון יתבטל ויקבע מחדש בפני השופט חגי ברנר בתל אביב.

לפי טענת בנק מזרחי טפחות, התיק הוגש לנצרת בהיעדר סמכות ויש לחייב את הוניגמן ואת בעלי המניות, האחים יעקב ומיכה הוניגמן, בתשלום הוצאות ושכר טרחה לפרקליטי הבנק, עו"ד אורי גאון, עו"ד יניב עזרן ועו"ד אסף קליין.

ב"כלכליסט" נחשף בתחילת השבוע כי רשת הוניגמן ובעליה פתחו את התיק בנצרת ככל הנראה במטרה להגיע לדיון בפני השופט עיילבוני אשר מוכר כמי שנוטה בקלות יחסית להעניק צו הקפאת הליכים אישי לבעלים של חברות.

בפועל הרשת הצליחה לקבל במעמד צד אחד ותוך שהמהלך מוסתר מ-8 הבנקים הנושים שלה גם צו הקפאת הליכים ל-60 יום, גם הקפאה אישית ונדירה לבעלי הרשת, גם צו איסור פרסום וגם מינוי של שני נאמנים לפני בחירתם, עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית.

שופט עאטף עיילבוני, ביהמ"ש המחוזי בנצרת שופט עאטף עיילבוני, ביהמ"ש המחוזי בנצרת שופט עאטף עיילבוני, ביהמ"ש המחוזי בנצרת

ב"כלכליסט" נחשף עוד כי שותפו של גזית, עדי גרטל, היה עד לאחרונה בכיר בבנק מזרחי טפחות והעסקתו שם הסתיימה, אך לא נמסר על כך גילוי נאות במסגרת תצהיר ניגוד העניינים שהגיש גזית.

לטענת הבנק, מעבר לכך שמשרדה הרשום של הוניגמן הוא בעיר תל אביב, הרי גם מקום עיסוקה העיקרי הוא בתל אביב, ולא כפי שניסתה לטעון – בנצרת. לפי הנטען, מקום מושבם של הנושים המובטחים הבנקים שהחוב כלפיהם 128 מיליון שקל הוא בעיר תל אביב וגם בעלי המניות הם מהרצליה, חשבונות הבנק של החברה מתנהלים כולם בתל אביב וזהו מקום יצירת החובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות