אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קייט פארמה חתמה על עסקת ענק של 3 מיליארד דולר עם סאנגאמו צילום: Christopher Galluzzo / Nasdaq OM

קייט פארמה חתמה על עסקת ענק של 3 מיליארד דולר עם סאנגאמו

הטכנולוגיה של סאנגאמו ביוסיינסז תעזור לקייט פארמה לצמצם את משך ההליך הטיפולי בחולי הסרטן; גיליאד רכשה את קייט פארמה של אריה בלדגרין באוגוסט האחרון ב-12 מיליארד דולר

22.02.2018, 17:14 | דרור רייך

קייט פארמה חתמה על הסכם בגובה 3 מיליארד דולר עם חברת הביוטכנולוגיה סאנגאמו ביוסיינסז. על פי הפרסומים, קייט פראמה וסאנגאמו ישתפו פעולה בתחום התאים המהונדסים לטיפול בסרטן.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תנאי העסקה, סאנגאמו תקבל 150 מיליון דולר ועד 3 מיליון דולר לפי אבני דרך. היא תספק את הטכנולוגיה שלה שיכולה לבצע עריכת גנים כדי לבצע טיפולים לחולי סרטן.

מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין, צילום: Christopher Galluzzo / Nasdaq OM מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין | צילום: Christopher Galluzzo / Nasdaq OM מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין, צילום: Christopher Galluzzo / Nasdaq OM

הטכנולוגיה בה עובד הטיפול של קייט, CAR-T, נחשבת לגולת הכותרת בתחום ריפוי הסרטן. הטיפול של קייט פארמה, שנקרא אימונו-תרפיה, כולל הוצאה של תאים חיסוניים (תאי T) מדם המטופל וביצוע פעולות של הנדסת תאים, וכאשר תאים אלה מוחזרים לתוך הגוף - הם פונים לתאי הסרטן ומשמידים אותם.

הטכנולוגיה של סאנגאמו מאפשרת להנדס בצורה המתאימה תאים בריאים מתורם חיצוני ובכך תעזור לקייט פארמה לצמצם את משך ההליך הכולל בחולי הסרטן. באוגוסט האחרון ענקית התרופות האמריקאית גיליאד (Gilead Sciences) רכשה את קייט פארמה של אריה בלדגרין תמורת 11.9 מיליארד דולר, בעסקת מזומן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות