אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר האוצר האמריקאי: "המדיניות של טראמפ לא תגרום לאינפלציה" צילום: רויטרס

שר האוצר האמריקאי: "המדיניות של טראמפ לא תגרום לאינפלציה"

סטיבן מנוצ'ין מתייחס בביטול לסימני העצבנות בשווקים ולחששות מכך שהגדלת הגירעון תחת טראמפ תזין את האינפלציה עוד יותר. לדבריו, "יש דרכים רבות לגרום לכלכלה לצמוח, הפחתות מסים טובות מאוד לכלכלה"

23.02.2018, 19:44 | בלומברג

שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין דוחה סימנים המצביעים על עצבנות של המשקיעים נוכח עליות המחירים האחרונות ומתייחס בביטול לביקורת נגד מדיניות טראמפ הגורסת כי החוב האמריקאי ההולך וגדל יזיק לביטחון הכלכלי של ארה"ב. לדברי מנוצ'ין, מדיניותו של הנשיא טראמפ לא תגרום לאינפלציה.  

קראו עוד בכלכליסט

"יש דרכים רבות לגרום לכלכלה לצמוח", אמר מנוצ'ין בראיון ל"בלומברג" במהלך נסיעה ברכבת לפילדלפיה. "יכולה להיות אינפלציה בשכר - מבלי שיהיו לך דאגות אינפלציה באופן כללי", כך מנוצ'ין. עוד אמר כי אינו מודאג מהשקעות זרות בחוב אמריקאי חדש, אשר אנליסטים חוזים שיעברו את הטריליון דולר השנה.

מנוצ מנוצ'ין עם טראמפ. מדיניות ללא חסרונות | צילום: איי אף פי מנוצ

קפיצה גדולה ובלתי צפויה בשכר השעתי במהלך ינואר עוררה חששות בקרב משקיעים באשר לאינפלציה גבוהה מהמצופה ולהעלאת שיעורי הריבית. בנוסף, התשואות על אגרות החוב לטווח ארוך נסקו בשבועות האחרונים, בין היתר עקב החששות שהגדלת הגירעון תחת ממשל טראמפ תזין את האינפלציה אף יותר.

שר האוצר האמריקאי הדף כל ניסיון לרמוז שלמדיניות הנשיא יש חסרונות כלשהם. "האם הפחתות מסים טובות לכלכלה? בהחלט כן", אמר מנוצ'ין. "אחת הסיבות שבגללן זכה הנשיא בבחירות היא כי רוב האמריקאים ממעמד הביניים ראו מעט מאוד צמיחה בשכר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות