אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועד האולימפי הבינ"ל הסיר את האיסור על ספורטאים רוסיים להתחרות צילום: איי אף פי

הוועד האולימפי הבינ"ל הסיר את האיסור על ספורטאים רוסיים להתחרות

זאת לאחר הרחקת הנבחרת מאולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג בגלל סימום שיטתי של ספורטאיה, ממשלתי ומוכח שנעשה לאורך שנים

01.03.2018, 13:32 | שירות כלכליסט

הוועד האולימפי הבינ"ל הסיר את האיסור על ספורטאים רוסיים להתחרות, זאת לאחר הרחקת הנבחרת מאולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג. הרוסים הורחקו מהמשחקים בגלל סימום שיטתי, ממשלתי ומוכח שנעשה לאורך שנים.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

רוסיה. הוחזרו, צילום: איי אף פי רוסיה. הוחזרו | צילום: איי אף פי רוסיה. הוחזרו, צילום: איי אף פי

למרות ההשעייה, 168 רוסים התחרו באולימפיאדת החורף בקוריאה כ"נייטרלים" - שניים מהם נכשלו בבדיקת סמים. הנבחרת השלישית בגודלה (תחת הדגל OAR) זכתה ב-17 מדליות, כולל שתי זהב. הוועד האולימפי הבינלאומי תכנן להחזיר את רוסיה לאחר המשחקים - כל עוד הספורטאים הרוסים לא ייכשלו בבדיקות הסמים. "ההשעייה של הוועד האולימפי הרוסי הוסרה" נמסר מהוועד האולימפי.

רוסיה, יש לזכור, הורחקה לאחר שתומאס באך, הנשיא האולימפי, טען שהסימום שממשלת רוסיה תכננת ומימנה במהלך אולימפיאדת סוצ'י 2014 היה "התקפה חסרת תקדים על האמינות של האולימפיאדה".

ידוע על סימון שיטתי וממשלתי של הספורטאים האולימפי לאחר שמי שהיה אחראי לתוכנית מהצד המדעי, גריגורי רודצ'נקוב, נהפך לחושף שחיתויות. הוא מוסתר כיום לאחר שהאשמות שלו פורסמו ברבים - כולל בסרט התעודי איקארוס.

ועדת חקירה מיוחדת של הארגון למלחמה בסמים בספורט, WADA, חקרה את הנושא והמליצה להרחיק את הרוסים מהמשחקים האולימפיים. לפי ראש הוועדה, פרופ' ריצ'רד מקלרן מקנדה, נבדקו 1,000 ספורטאים מ-30 ענפים שונים - שכולם זכו לסימום ממומן על ידי הממשלה הרוסית.

רוסיה מורחקת מהמשחקים הפראלימפיים שייערכו בפיונגצ'אנג במהלך מרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות