אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוקרים לשרה נתניהו: "תמורת סיקור מפרגן, דאגת שבעלך ייתן הטבות לבזק" צילום אוראל כהן"

החוקרים לשרה נתניהו: "תמורת סיקור מפרגן, דאגת שבעלך ייתן הטבות לבזק"

רעייתו של ראש הממשלה נחקרה באזהרה חמש שעות בחשד לקבלת ומתן טובות הנאה בתיק 4000. החוקרים הציגו לה ולאיריס אלוביץ' - שנחקרה אף היא באזהרה - מסרונים שהחליפו ביניהן. שרה נתניהו הכחישה את המיוחס לה. דוד שרן, מנהל לשכת רה"מ בעבר, מסר עדות בתיק בזק

02.03.2018, 20:39 | אלי סניור, ynet

בזמן שראש הממשלה נחקר באזהרה במעונו, חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו באזהרה את רעייתו במשרדי להב 433, בחשד לקבלת ולמתן טובות הנאה. "תמורת סיקור מפרגן באתר 'וואלה', דאגת שבעלך ייתן לבזק הטבות", הטיחו היום (ו') החוקרים בשרה נתניהו, והציגו לה את המסרונים שכתבה לכאורה לאיריס אלוביץ', רעייתו של בעל השליטה בבזק. שרה נתניהו הכחישה את המיוחס לה. המסרונים הוצגו גם לאיריס אלוביץ', שנחקרה אף היא באזהרה במקביל בתיק 4000, פרשת בזק.

במקביל לחקירת בנימין נתניהו, אחד המקורבים לו מסר עדות בתיק. דוד שרן, לשעבר ראש הסגל בפועל של נתניהו, מסר היום עדות במסגרת הפרשה, לאחר שהוזמן על ידי החוקרים. לפני מעט פחות מחצי שנה נעצר שרן בפרשת הצוללות בחשד לקבלת שוחד. שרן, ששימש בעבר כמנהל לשכת ראש הממשלה, מסר עדות בתיק גם בעת שזה היה בחקירת רשות ניירות ערך.

בנובמבר 2014 מונה שרן לתפקיד מנהל לשכת ראש הממשלה וחודשיים לאחר מכן קודם לתפקיד ראש הסגל בפועל במקומו של ארי הרו שהתפטר. במאי 2016 פרסמה לשכת ראש הממשלה הודעה רשמית שבה הודיע נתניהו על מינויו של ראש הסגל שרן לתפקיד מזכיר הממשלה, אך כמעט שלושה חודשים לאחר מכן בוטל המינוי המובטח. בפרשת הצוללות נחשד שרן כי קיבל כספי שוחד בסך עשרות אלפי שקלים.

היום חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו באזהרה במשך כחמש שעות את ראש הממשלה נתניהו במסגרת תיק 4000. חוקרי להב לא ביקשו בסופו של דבר את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות. במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק ואז הפכה החקירה לחקירה באזהרה. שרה נתניהו נחקרה גם כן כחמש שעות. 

דוד שרן בבית המשפט, צילום: עמית שעל דוד שרן בבית המשפט | צילום: עמית שעל דוד שרן בבית המשפט, צילום: עמית שעל

לאחר החקירה פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו: "רגע לפני כניסת השבת, אני מבקש לומר לכם - אני מרגיש בטוח שלא יהיה כלום. אני רוצה לומר לכם דבר נוסף, למיליוני ישראלים שמביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי - אתם מחממים לנו את הלב".

בתום חקירת בני הזוג נתניהו נמסר מהמשטרה ומרשות ניירות ערך כי "ראש הממשלה ורעייתו נחקרו במשך כמה שעות, במסגרת חקירה המתנהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

במקביל, הובאו שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, רעייתו איריס אלוביץ' וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, לחקירה במשרדי להב 433. כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה בכיר לשעבר במשרד התקשורת, שכיהן במשרד בתקופה שנחקרת. הוא חשוד בהפרת אמונים - על פי החשד הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק. בשעות אחר הצהריים שוחרר אותו חשוד לביתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות