אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזית נוספת? טראמפ מאיים להטיל מכס על יבוא מכוניות מהאיחוד האירופי צילום: איי אף פי

חזית נוספת? טראמפ מאיים להטיל מכס על יבוא מכוניות מהאיחוד האירופי

נשיא ארה"ב לא מסתפק בהחלטה להטיל מכס על יבוא פלדה ואלומיניום; לדבריו, "מכירת מכוניות אמריקאיות באיחוד האירופי נהפכה לבלתי אפשרית"

03.03.2018, 21:54 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאיים לפתוח חזית חדשה במלחמת הסחר שהחל בה עם הטלת המכס על יבוא פלדה ואלומיניום.

"אם האיחוד האירופי מעוניין להעלות עוד יותר את המכסים המאסיביים ממילא ואת המחסומים המונעים מחברות אמריקאיות לעשות שם עסקים, אנו פשוט נטיל מכסים על המכוניות שלהם שנכנסות בחופשיות לארה"ב. הם גורמים לכך שמכירת המכוניות שלנו (ועוד מוצרים) באירופה נהפכה לבלתי אפשרית. זו חוסר איזון מסחרי גדול!".

 

קודם לכן צייץ טראמפ כי "לארה"ב יש גירעון מסחרי של 800 מיליארד דולר מדי שנה בגלל הסכמי סחר ומדיניות 'טיפשיים ביותר'. המשרות וההון שלנו עברו למדינות אחרות, שזכו ביתרון על פנינו. הם צוחקים על המנהיגים הטיפשים שהיו לנו. לא עוד!".

 

הטלת מכס על יבוא מכוניות מהאיחוד האירופי עשויה לפגוע בעיקר בפולקסווגן וב.מ.וו, שהמכוניות שלהן פופולריות בארה"ב.

האיחוד האירופי ייצא כ-6 מיליון מכוניות ב-2016 בשווי של 135 מיליארד יורו - 1.2 מיליון מהן לארה"ב, כך לפי נתונים של איגוד יצרני הרכב האירופיים.  

כאמור, ביום חמישי הודיע טראמפ כי הממשל יטיל מכסים על יבוא פלדה ואלומיניום בשבוע הקרוב, במה שנתפס כצעד שנוי במחלוקת שגורם לעליית המניות של חברות הייצור האמריקאיות במגזר זה אך לירידה כללית בבורסות בארה"ב. המהלך, המהווה המשך ישיר למדיניותו הניצית של הנשיא, גורם לחשש מפני מלחמת סחר של ארה"ב עם מדינות אחרות, ובראשן סין. לפי טראמפ, מדובר במכס של 25% על יבוא פלדה ושל 10% על יבוא אלומיניום, שיוטל למשך "זמן ממושך". באיחוד האירופי אמרו כי ישקלו להטיל מכס של 25% על כל המוצרים המיובאים מארה"ב.  

דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי דונלד טראמפ | צילום: איי אף פי דונלד טראמפ, צילום: איי אף פי

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות