אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק של 110 מיליון דולר במדיוי - מותנית באישור יצוא קנאביס רפואי צילום: בלומברג

עסקת ענק של 110 מיליון דולר במדיוי - מותנית באישור יצוא קנאביס רפואי

החברה מדווחת הבוקר על משקיע שמתכוון להזרים את הסכום בשלושה שלבים ולאורך חמש שנים, כאשר ההסכם כולו מותנה באישור הממשלתי - שהוקפא בחודש שעבר על ידי ראש הממשלה נתניהו

04.03.2018, 09:42 | מיקי גרינפלד

מדיוימדווחת היום (א') על מזכר הבנות מחייב לשיתוף פעולה עם משקיע (ששמו לא נמסר) בתחום הקנאביס הרפואי - אשר אם ימומש במלואו יכלול הזרמת ענק של 110 מיליון דולר לחברה, בשלבים שונים. ההסכם מותנה באישור ממשלת ישראל ליצוא קנאביס, אשר מתמהמה ומתעכב בשל התנגדויות מצד גורמים שונים.  

קראו עוד בכלכליסט

במזכר ההבנות נקבע שמדיוי תספק שטח של כ-100 דונם, בישראל או מחוץ לישראל, שישמש למטרת גידול, ייצור וייצוא קנאביס רפואי. החברה תעביר למשקיע 50% מתוצרת הקנאביס הרפואי שתגדל בשטח במסגרת הפעילות, עד לכמות מקסימאלית של 50 טון בשנה.

המשקיע ישלם מקדמה של 500 אלף דולר לאחר בדיקת הנאותות, ובשלב השני 29.5 מיליון דולר נוספים בהתאם לאבני דרך שייקבעו בהסכם (התשלום הראשון בשלב השני יעמוד על לפחות 3 מיליון דולר). עם זאת, השלב השני כולו מותנה בהחלטת ממשלת ישראל המאשרת יצוא קנאביס בתוך שנה ממועד השלמת ההסכם. תנאי נוסף לביצוע השלב השני הוא שהחברה תוכל לממש את גידול וייצור הקנאביס הרפואי בתוך שנה ממועד ההשלמה.

אם אכן תצלח החברה את השלב השני, בשלב השלישי של העסקה ישלם המשקיע 20 מיליון דולר בשנה במשך 4 שנים, החל מהשנה השנייה להשלמת ההסכם, ובסך הכול 80 מיליון דולר. אם כל העסקה תצא לפועל, יעמוד סכום ההשקעה על 110 מיליון דולר, לאורך כ-5 שנים.

מחלוקות קשות בין משרדי הממשלה הובילו להקפאת הרפורמה ליצוא קנאביס מישראל, שלפי הערכות יכולה להכניס למשק עד 4 מיליארד שקל בשנה. במשרדי האוצר, החקלאות והמשפטים תומכים ברפורמה ומעוניינים לקדם אותה במהירות, ולעומתם במשרד לביטחון הפנים ובמשרד הבריאות מציגים הסתייגויות ולעתים אף התנגדות נחרצת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לעצור את הרפורמה לאחר שנערך בלשכתו דיון בנושא בתחילת פברואר, ושלח את מנכ"לי המשרדים המעורבים להגיע להסכמות בעניין ואת יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה אבי שמחון לבצע הערכה נוספת לגבי הכדאיות הכלכלית של התוכנית. פגישה נוספת בנושא צפויה להתקיים בשבועות הקרובים.

קנאביס, צילום: בלומברג קנאביס | צילום: בלומברג קנאביס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות