אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון פת התמנה למנכ"ל החברה הממשלתית תשתיות נפט צילום: קוקו

ציון פת התמנה למנכ"ל החברה הממשלתית תשתיות נפט

פת שימש עד דצמבר האחרון כמנכ"ל חברת התחבורה הציבורית "קווים". הוא יחליף את רפי טטרקה שפרש לפני כשנה ומאז התנהלה תש"ן ללא מנכ"ל קבוע

06.03.2018, 13:34 | ליאור גוטמן

ציון פת, ששימש עד דצמבר האחרון כמנכ"ל חברת התחבורה הציבורית "קווים", התמנה היום (ג') כמנכ"ל החדש של חברת תשתיות נפט (תש"ן) הממשלתית. פת יכנס לתפקידו עוד החודש ולאחר שתש"ן התנהלה יותר משנה ללא מנכ"ל קבוע, זאת לאחר הפרישה של המנכ"ל הקודם רפי טטרקה.

קראו עוד בכלכליסט

פת נבחר לתפקיד במסגרת ועדת איתור בראשות יו"ר הדירקטוריון משה קלצ'ין, ולטענת החברה בחירה בפת בוצעה פה אחד ולאור מה שהם מכנים שם מומחיות "בעולמות התפעול והלוגיסטיקה וניסיון רב בתשתיות ובהקמת מתקנים".

מנכ"ל תש"ן החדש, ציון פת, צילום: קוקו מנכ"ל תש"ן החדש, ציון פת | צילום: קוקו מנכ"ל תש"ן החדש, ציון פת, צילום: קוקו

בחברה טוענים שאחת המשימות של פת יהיה "העתקת מתקני החברה, בהם: חוות המיכלים מקריית חיים ומקריית טבעון, לקרקעות הצפון", אולם אם בוחנים את דו"ח מבקר המדינה בנידון מגלים שמדובר במשימה שהמדינה "סוחבת" כעשור וחצי, ומלבד כותרות והבטחות של פוליטיקאים ופקידים שום דבר לא ממש התקדם בנושא.

תש"ן אחראית על אספקת צרכי משק האנרגיה, לרבות פריקה, איחסון וטעינה של נפט גולמי ומוצריו, ניפוק מוצרי הדלק לחברות השיווק השונות והזרמת הדלק ברשת קווי דלק תת קרקעיים שמקשרת בין מקורות הדלק, הנמלים ובתי הזיקוק, אל אתרי האחסון והצרכנים הסופיים. ביןם הלקוחות העיקריים שלה ניתן לציין את חברת חשמל, מערכת הביטחון, נתב"ג, וחוות ניפוק למכליות כביש.

על פי נתוני רשות החברות הממשלתיות תש"ן סיימה את 2016 ברווח נקי של כ-90 מיליון שקל, עליה של כ-10% ביחס לרווח הנקי של שנת 2015 (כ-82 מיליון שקל). סך הכנסות החברה באותה דנה הסתכמו בכ-372 מיליון שקל, כמעט ללא שינוי מסך ההכנסות לשנת 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות