אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערן יעקב יהיה מנהל רשות המסים הבא צילום: עמית שעל

ערן יעקב יהיה מנהל רשות המסים הבא

יעקב, מכהן היום כממונה על השכר. בעבר שימש כמשנה למנהל רשות המסים. ערן יחליף בתפקיד את משה אשר. הערכה היא שאחת הסיבות למינוי המהיר היא החשש מבחירות ואי יכולת למנות מחליף למשה אשר שפורש בשבוע הבא

08.03.2018, 12:08 | עמרי מילמן

שר האוצר משה כחלון הודיע היום (ה') כי בחר בערן יעקב, שמכהן היום כממונה על השכר, למנהל רשות המסים הבא. בעבר שימש יעקב  כמשנה למנהל רשות המסים. כחלון אמור להביא לאישור הממשלה כבר בראשון הקרוב את ההחלטה.

קראו עוד בכלכליסט

יעקב מונה רק לתפקיד הממונה על השכר בפברואר 2017, אולם לפי גורמים הבקיאים בנושא, כבר אז הביע את רצונו בפני כחלון להתמנות לתפקיד מנהל רשות המסים עם פרישתו של אשר.

ערן יעקב , צילום: דוברות משרד האוצר ערן יעקב | צילום: דוברות משרד האוצר ערן יעקב , צילום: דוברות משרד האוצר

בנובמבר האחרון חשף "כלכליסט" כי כחלון הציע לאשר להאריך את כהונתו בשנה או שנתיים, אולם אשר סירב להצעה ודבק בהחלטתו לסיים את כהונתו במועד המקורי - סוף השבוע הבא. כבר אז סומן יעקב כמועמד המוביל להחלפתו של אשר.

ועדת איתור שמינה כחלון המליצה ב-18 בפברואר על שני מועמדים - יעקב ומירי סביון שמכהנת היום כמשנה למנהל הרשות. ההערכות הן כי אחת הסיבות למינוי המהיר (להבדיל ממקרים אחרים שבהם לכחלון לקח זמן רב במינויים קבועים של בכירים) היא החשש מבחירות, שכן במידה והממשלה תתפרק כעת הלגיטימציה לבחור מנהל רשות קבוע על ידי שר האוצר הפורש תפחת והרשות עלולה למצוא עצמה ללא מנהל קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
The problem
אם באמת באמת רוצים ללמוד על הבעיה צריך לעקוב אחר ההיסטוריה של ערן יעקב מרגע מינוי אצל משה אשר ועד היום דרך דוח מבקר המדינה כל שנה!!!! צריך להמשיך להתמודדתו לתפקיד הממונה על השכר באוצר שם לא עמד בדרישות הסף הבסיסיות אלו שונו במיוחד עבורו ובנוסף חלק נכבד מאנשי הוועדה לבחירה טענו בתוקף כי אין לו כל כישורי ניהול בסיסיים . המדינה מתנהגת בחוסר אחריות כלפי תושביה כשממנה פקיד זוטר ללא יכולות כלל לראש מערכת חשובה כל כך! משה אשר השמיד כל חלקה טובה הפאסיביות הניהולית שלו וחוסר יכולותיו זועקים לשמים וערן י
Youo  |  09.03.18
לכל התגובות