אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי רמקולי אקו תוהים: מדוע אלקסה צוחקת סתם כך? צילום: Amazon

בעלי רמקולי אקו תוהים: מדוע אלקסה צוחקת סתם כך?

הסייענית החכמה של אמזון משמיעה קולות צחוק באופן ספורדי ובלתי ברור, או כתגובה לשאלות מסוימות, כתוצאה מבאג משונה. בעוד חלק מהמשתמשים נבהלו, אחרים תיעדו בווידאו את התופעה, שהגיעה עד לתוכנית של ג'ימי קימל

08.03.2018, 14:50 | יואב סטולר

משתמשי רמקולי האקו של אמזון גילו לאחרונה שאלקסה, הסייענית החכמה, מתחילה לצחוק באופן ספורדי ובלתי ברור. חלקם התלונן על התופעה, אותה ראו כקריפית: הרמקול החכם פשוט התחיל לצחוק בלי קשר למה שאמרו לו, ולפעמים סתם כך ללא כל הנחייה או פקודה.

קראו עוד בכלכליסט

בתגובה לפניית CNBC, הכירה אמזון בתקלה והבטיחה שתעבוד על תיקונה המהיר. עדיין לא ברור מה גרם לאלקסה לצחקק, אך משתמשים ברדיט ובטוויטר כבר החלו לחגוג על התופעה המשונה; חלקם פרסם סרטונים המראים את אלקסה צוחקת כשמבקשים ממנה לכבות את האור בחדר ספציפי בבית, והתופעה אף הגיעה לתוכניתו של ג'ימי קימל.

בינתיים באמזון פועלים לתת מענה ראשוני לעניין, במטרה לנסות ולמנוע את התרחבות הסרטונים ברשת, מה שעלול להזיק לדימוי המוצר והחברה.

אמזון הודיעה כי שינתה פקודת הצחוק ותגובתה של האלקסה ומעתה, יידרשו המשתמשים לשאול אותה "אלקסה, את יכולה לצחוק?" כדי להפעיל את צחוקה. כמו כן, במקום פרץ צחוק ספונטני האלקסה תגיב במשפט "בטח שאני יכולה לצחוק", ורק לאחר מכן יישמע צחוקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות