אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס ומורי ארקין כבר מורווחים "על הנייר" 38% על ההשקעה הצפויה בביטוח ישיר

הפניקס ומורי ארקין כבר מורווחים "על הנייר" 38% על ההשקעה הצפויה בביטוח ישיר

חברת הביטוח וארקין מצטרפים ללאומי פרטנרס להשקעה בחברה שבשליטת משפחת שנידמן, לפי שווי של 1.56 מיליארד שקל - ביטוח ישיר נסחרת בבורסה לפי שווי של 2.16 מיליארד שקל

08.03.2018, 19:02 | רחלי בינדמן

קבוצת ביטוח ישיר של משפחת שנידמן מקדמת את המהלך של מחיקת שכבה בפירמידה שלה, לצורך עמידה בדרישות חוק הריכוזיות. הקבוצה מדווחת כי הפניקס ואיש העסקים מורי ארקין מצטרפים להשקעה בחברה לצד לאומי פרטנרס. לאחר עסקת ההשקעה יחזיקו הפניקס וארקין 11% מהחברה ולאומי פרטנרס 9%.  

קראו עוד בכלכליסט

שיעור ההשקעה הכולל של לאומי פרטנרס והמשקיעים הנוספים יעמוד על  20% מהונה המונפק והנפרע של ביטוח ישיר וממזכויות ההצבעה בה. ההנפקה תבוצע לפי שווי חברה זהה לאמור בדיווח האחרון שיצא על ההשקעה בסוף 2017,  1.56 מיליארד שקל, וזאת בשעה ששווי השוק של ביטוח ישיר כבר הספיק לזנק מאז ההודעה האמורה והוא עומד היום על 2.16 מיליארד שקל - כך שהמשקיעים כבר מורווחים על "הנייר" 38% על ההשקעה.

לפי ההסכמות, כל עוד כל הפניקס וארקין יחזיקו במצטבר לפחות ב-10.5% מהונה של החברה הם יהיו זכאים למנות דירקטור אחד מטעמם. השלמת העסקה כפופה לכך שלא יחול שינוי מהותי לרעה בעסקי בחברה וחברות הבת שלה וכן לקיומם של תנאים מתלים שנדרשים להשלמה עד ליום 30 באפריל 2018.

מטרת ההשקעה היא לאפשר לביטוח ישיר למחוק שכבה בפירמידה שלה (לרכוש את אחזקות הציבור - 24%) מכוח דרישות חוק הריכוזיות האמור. קבוצת ביטוח ישיר מחזיקה במימון ישיר (בה שותפה גם לאומי פרטנרס) ולאחר מחיקת השכבה בקבוצה מתכננים את הנפקתה, חברת הנדל"ן אדגר ואי.די.אי ביטוח.

במקור גם כלל ביטוח הייתה אמורה לקחת חלק בהשקעה אך החברה (שאתמול התפטר המנכ"ל שלה איזי כהן) בחרה לסגת מהעסקה. במקור הייתה קבוצת המשקיעים אמורה להשקיע סכום שיאפשר רכישת 30% מהחברה אך על רקע העלייה במחיר המניה עודכן ההסכם בדצמבר וההשקעה ירדה ל-20%.

הבוקר "חשף" כלכליסט כי מוקי ודורון שנידמן, בעלי השליטה בקבוצת ביטוח ישיר, מתעניינים ברכישת בנק אגוד שלאחרונה בעליו חתמו על מכירתו לבנק מזרחי בעסקה שספגה ביקורת וכפופה לאישור רשות ההגבלים העסקיים. בביטוח ישיר דיווחו היום לבורסה כי החברה עצמה אינה מתעניינת ברכישת בנק אגוד. כאמור כפי שדווח בידיעה, המתעניינים ברכישת הבנק הם השנידמנים עצמם.

מוקי שנידמן מוקי שנידמן מוקי שנידמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות