אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי הם בעלי השכר הגבוה ביותר ב-NBA העונה? צילום: רויטרס

מי הם בעלי השכר הגבוה ביותר ב-NBA העונה?

כשמייק קונלי חתם על חוזה בשווי 153 מיליון דולר לחמש שנים עם ממפיס גריזליס ב-2016, זה היה החוזה הגדול בהיסטוריה של ה-NBA. מאז, חמישה שחקנים שונים חתמו על חוזה גדול יותר ובעונות הקרובות יותר ויותר שחקנים הולכים להרוויח הרבה יותר מקונלי

12.03.2018, 10:07 | שירות כלכליסט

כשמייק קונלי חתם על חוזה בשווי 153 מיליון דולר לחמש שנים עם ממפיס גריזליס ב-2016, זה היה החוזה הגדול בהיסטוריה של ה-NBA. מאז, חמישה שחקנים שונים חתמו על חוזה גדול יותר ובעונות הקרובות יותר ויותר שחקנים הולכים להרוויח הרבה יותר מקונלי. מגמה זו היא תוצאה של עלייה אדירה בהכנסות ליגת הכדורסל של צפון אמריקה.

קראו עוד בכלכליסט

לברון ג לברון ג'יימס. יכול להרוויח 205 מיליון דולר בהסכם הבא | צילום: איי אף פי לברון ג

אז מי הם בעלי השכר הגבוה ביותר בקבוצות הבכירות העונה ומי מביניהם הולך לקבל שכר שנתי גבוה יותר בקרוב?.

השחקן בעל השכר הגבוה ביותר הוא סטף קרי, שבקיץ חתם על חוזה לחמש שנים בשווי 201.2 מיליון דולר. הוא מרוויח השנה יותר מדריימונד גרין וקליי תומפסון ביחד - 34.7 מיליון דולר. יותר מכל שחקן אחר ב-NBA.

השחקן בעל השכר השנתי השני הכי גבוה ב-NBA הוא לברון ג'יימס, שחתום על חוזה לשלוש שנים בשווי 99 מיליון דולר עם קליבלנד קאבלירס. השנה הרוויח לברון סכום של 33.3 מיליון דולר. הוא צפוי להרוויח סכום דומה גם בעונה הבאה, אחרי סיום החוזה שלו בקיץ.

יש לציין שלפי החוקים, קליבלנד תוכל להציע ללברון חוזה לחמש שנים בשווי 205 מיליון דולר בעוד ששאר הקבוצות יוכלו להציע לו חוזה ל-4 שנים במקסימום 152 מיליון דולר.

פול מילסאפ מדנבר נאגטס הוא בעל השכר השנתי השלישי הכי גבוה ב-NBA. מילסאפ, שחתם בדנבר מאטלנטה, מרוויח 30.8 מיליון דולר השנה, כחלק מהסכם בשווי 61 מיליון דולר לשנתיים.

גורדון הייוורד, שנפצע וגמר את העונה במשחק הראשון של העונה, הוא בעל השכר הגבוה ביותר בבוסטון סלטיקס. 29.7 מיליון דולר (חלק מהסכם בשווי 127.8 מיליון דולר לארבע שנים).

בלייק גריפין,, שחתם בקיץ על חוזה סופר-מקס (35%+ מתקרת השכר של הקבוצה) עם לוס אנג'לס קליפרס (171.2 מיליון דולר לחמש שנים) הוא בעל השכר הגבוה ביותר לקבוצה שעשתה עבורו טרייד, דטרויט פיסטונס. בלייק מרוויח 29.5 מיליון דולר. שכרו צפוי לצמוח ל-38 מיליון דולר בשנתו האחרונה בחוזה.

קייל לאורי הוא בעל השכר הגבוה ביותר בקבוצה הטובה ביותר במזרח, טורונטו ראפטורס. לאורי מרוויח 28.7 מיליון דולר השנה, כחלק מהסכם לשלוש שנים בשווי 100 מיליון דולר.

ראסל ווסטברוק מרוויח 28.5 מיליון דולר השנה (כחלק מהסכם ל-3 שנים).עם זאת, הוא יתחיל חוזה בשווי 200 מיליון דולר + לחמש שנים בקיץ הקרוב ולפיו ירוויח 47 מיליון דולר בעונה האחרונה של החוזה (2022/23). קונלי מקבל את אותו שכר שנתי כמו ווסטברוק וגם ג'יימס הארדן, כוכב יוסטון רוקטס, על שכר זהה (28.5 מיליון דולר). עם זאת הארדן האריך את החוזה שלו ביוסטון רוקטס - והבטיח לעצמו את הסכום הגבוה ביותר בהיסטוריה של הספורט האמריקאי בחוזה אחד (228 מיליון דולר). הארדן יקבל סכום של 40 מיליון דולר בעונה בשלוש השנים האחרונות של ההסכם שלו.

דמאר דהרוזן מטורונטו ראפטורס, מרוויח 27.7 מיליון דולר, והוא סוגר את הרשימה של עשר השחקנים בעלי השכר הגבוה ביותר ב-NBA העונה. הוא ולאורי הם היחידים באותה קבוצה בעשירייה הראשונה. אל הורפורד מבוסטון סלטיקס נמצא על 27.7 מיליון דולר והוא במקום ה-11. מיד אחריו, בעל השכר הגבוה ביותר בפורטלנד טריילבלייזרס, דמיאן לילארד . לילארד מרוויח השנה 26.2 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות