אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביומד אלפא טאו מדיקל בוחנת הנפקה בוול סטריט צילום: עמית שעל

חברת הביומד אלפא טאו מדיקל בוחנת הנפקה בוול סטריט

החברה עורכת השבוע בארץ כנס בינלאומי בהשתתפות 260 אונקולוגים - ושאותו מלווים במקביל נציגי הבנקים האמריקאים גולדמן זאקס וג'יי.פי מורגן

12.03.2018, 13:16 | חזי שטרנליכט

חברת הביומד אלפא טאו מדיקל המפתחת טיפול לסרטן בוחנת הנפקה בוול סטריט בטווח שבין 12 ל-14 החודשים הקרובים. החברה המנוהלת על ידי עוזי סופר עורכת החל מאתמול (א') כנס בינלאומי בהשתתפות כ-260 אונקולוגים ממרכזים רפואיים מרחבי העולם. את הכנס המתנהל בת"א ובירושלים מלווים באופן צמוד גם בנקאי השקעות מענקי הפיננסים האמריקניים גולדמן סאקס וג'יי.פי מורגן.  

קראו עוד בכלכליסט

עד היום הושקע בחברה סכום של כ-25 מיליון דולר, כאשר בין בעלי המניות שהשקיעו בחברה נמצאת קבוצת מדיסון פארמה, שלה פעילות עניפה בתחומי הרפואה. החברה שמנהלת כבר ניסויים קליניים בבני אדם, מחזיקה בצבר של 25 פרוטוקולים שהוגשו במרכזים שונים לצרך ביצוע ניסויים. על סמך נתונים אלה ההערכה היא שהחברה תבקש לגייס בין 50 ל-70 מיליון דולר לפי שווי שנע בין 250 ל-300 מיליון דולר.

ההחלטה על הנפקה תתקבל בחודשים הקרובים והיא תלויה בהתפתחויות הרבות המתרחשות בחברה בימים אלה. אפשרות זו תיבחן מול האלטרנטיבה של סבב השקעות נוסף. עוזי סופר ניהל בעבר את בריינסוויי, שהונפקה בת"א בעשור הקודם. בשנת 2011 עזב סופר את החברה ולפני שנתיים חל לנהל את אלפא טאו מדיקל.

אלפא טאו מדיקל משתמשת בפיתוח מדעי שגילו פרופ' יונה קיסרי ופרופ' יצחק קלזון מאוניברסיטת תל אביב. מדובר בשימוש במחטים שפולטות קרינת אלפא נגד גידולים סרטניים. הגילוי המדעי שקרינה זו קוטלת בהצלחה רבה תאי סרטן, התגלה בסוף שנות ה-50' של המאה הקודמת והורחב באופן מדעי בסוף שנות ה-60. אלא שקרינה זו הינה לטווחים קצרים ביותר 1/20 של מיקרון, שלא אפשרו עד כה את השימוש המדעי לצורך קטילת הגידולים. הטכנולוגיה שבמרכזה של אלפא טאו מדיקל מרחיבה את ההיקף הפיזי של הקרינה לכמה מילימטרים ובאמצעות החדרת סדרה של מחטים לגידול הסרטני ניתן לפעול לקטילתו.

החברה נמצאת במו"מ מתקדם על חתימת שני הסכמי הפצה גדולים לטיפולים החדשניים שלה. הסכמים שיוכלו להבשיל ככל שהחברה תתקדם בתוכנית המחקרים הקלינית שלה. התוכנית הנוכחית היא להתחיל בהפצה כבר ב-2019.

כיום מבוצעים ניסויים קליניים ב-13 מטופלים, חלק בארץ וחלק באיטליה. בחלק מהמקרים השיגו החוקרים הישגים מרשימים והם מדווחים על אחוזי הצלחה גבוהים בקטילת הגידול הסרטני. האונקולוג האמריקאי, ד"ר אברהם וו (Abraham Wu) שנאם ביום ראשון בכנס, ממרכז הסרטן סלואן קטרינג בניו יורק, הציג בפני החוקרים את התוכנית שבנה לטיפול בסרטן הלבלב, מהסוגי הקטלניים ביותר של המחלה. 

התוכנית של ד"ר וו היא להחדיר את המחטים המיוחדות של אלפא טאו מדיקל לגידול שבתוך הלבלב, בחולים שכבר עוברים טיפולי הקרנות, במטרה ולראות אם האפקטיביות של הטיפול משתפרת. הטכנולוגיה של פרופ' קיסרי ופרופ' קלזון הומצאה ב-2003 ועברה למסחור באוניברסיטה.

בגלגולה הקודם פעלה אלפא טאו מדיקל תחת השם אלת'רה מדיקל. אלא שפעילות זו בגלגול הראשון נתקעה ואף הגיעה לתסבוכת משפטית מול האוניברסיטה בכל הנוגע לקניין הרוחני. בשנת 2011 הוקפאה הפעילות.

לפני ארבע שנים לערך פנה בנקאי ההשקעות הווארד סטרלינג לסופר והביא אותו לאלפא טאו מדיקל. לאחר הגעתו הוביל סופר בשנתיים האחרונות תוכנית רה-ארגון מסיבית שמקדמת את החברה בתוכניותיה להנפקה עתידית.

עוזי סופר , צילום: עמית שעל עוזי סופר | צילום: עמית שעל עוזי סופר , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות