אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גופים שהתמודדו על רכישת תעש הביעו אכזבה מתנאי המכירה

גופים שהתמודדו על רכישת תעש הביעו אכזבה מתנאי המכירה

עם זאת, לא נראה כי מי מהמתמודדים מתכוון לערער על תוצאות המכרז ומכירת תע"ש לאלביט תמורת 1.8 מיליארד שקל, למרות שאלביט קיבלה על פניו "תנאים חלומיים" בעסקה

12.03.2018, 16:29 | גולן חזני
גופים שהתמודדו על רכישת תעש ופרשו הביעו היום (ג') אכזבה מתנאי המכירה והשינויים שנעשו בתנאי המכרז ושרובם נחשפו הבוקר ב"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, לא נראה כי מי מהמתמודדים מתכוון לערער על תוצאות המכרז ומכירת תעש לאלביט תמורת 1.8 מיליארד שקל, למרות שאלביט קיבלה על פניו "תנאים חלומיים" בעסקה.

אלביט שבשליטת מיקי פדרמן לא משלמת למעשה מזומן בעסקה. 400 מיליון שקל מהסכום ישולמו בהלוואת מוכר שתוחזר בפריסה שנתית לחמש שנים.

1.4 מיליארד השקלים הנוספים הם לא כסף שיעבור מאלביט לקופת המדינה אלא ישמש להוצאות של תעש.

580 מיליון שקל מהסכום, ישמשו כרשת בטחון לפיצויים עובדי תעש שיפוטרו עפ"י הסכם קיים לאורך השנים הקרובות. 300 מיליון שקל יועברו לחברת נצר השרון תמורת טיהור הקרקע המזוהמת ברמת-השרון שתפונה ע"י אלביט תוך חמש שנים עם אופציה להארכה בחמש נוספות.

180 מיליון שקל ישמשו כהחזר חוב לבנקים, חוב קיים של תעש שאותו תוכל אלביט גם למחזר. 300 מיליון שקל נוספים יופקדו כפקדון למימון חלק מהמעבר לנגב.

גורם שהתמודד בעבר על החברה אמר היום ל"כלכליסט" כי בדיעבד, עם השינויים בתנאי המכרז, שמשקפות הטבות של מאות מיליוני שקלים לאלביט, הוא היה משלם סכום גבוה יותר עבור החברה. עם זאת יש לזכות שבזמן אמת שום גורם לא בחר להתמודד במכרז ולהיאבק מול הטענות כי המכרז למעשה נתפר למידותיה של אלביט.

מי שעשוי להיכנס לתמונה ולקיים בדיקה של השינויים שנעשו בתנאי המכרז הוא מבקר המדינה שכבר בדק את מכרז תעש בתחילת הדרך. עם זאת, המהלך שהוביל רוני חזקיהו לווה באישור של גורמים משפטיים שנתנו אור ירוק למהלך.

תעש תעש תעש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות