אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל במו"מ לרכישת "הפיל הלבן" של בני ברק צילום: אוראל כהן

מגדל במו"מ לרכישת "הפיל הלבן" של בני ברק

קבוצה של יזמים בהובלת יהודה עמר מנהלת מגעים עם חברת מגדל למכירת מגדל המשרדים שייבנה במקום השלד של מרכז דן שעומד במקום כבר 18 שנה; על פי הערכות סכום המכירה יעמוד על כ-500 מיליון שקל

12.03.2018, 19:53 | דותן לוי

חברת הביטוח מגדל במגעים עם קבוצה של יזמים המחזיקה במבנה "הפיל הלבן" של בני ברק - מרכז דן - הממוקם בפינת הרחובות ז’בוטינסקי ובן גוריון בעיר. על פי ההערכות, בכוונת מגדל לסכם עם היזמים על רכישת המבנה שייבנה במקום השלד שעומד כיום על השטח, בתמורה לכחצי מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע של מרכז דן שימשה בעבר הרחוק כמחסן ירקות של תנובה, בסוף שנות ה-90' הוא נמכר לאחים ציון ויהודה שאוליאן שהתקשרו בעסקת קומבינציה עם קבוצת יזמים שכללה את אפרים אליהו, האחים גואל וגדעון אברהמי, אלי עזר ורוברט רובינשטיין. סכסוך בין האחים ליזמים עצר את הבנייה לפני כ-18 שנה ומאז הוא נותר כשלד כאשר במשך שנים ארוכות התקשו הבנקים למכור אותו.

מרכז דן בבני ברק, צילום: אוראל כהן מרכז דן בבני ברק | צילום: אוראל כהן מרכז דן בבני ברק, צילום: אוראל כהן

כפי שפורסם ב"כלכליסט", עסקת רכישתו האחרונה של המבנה הנטוש נחתמה ביוני 2016, כשאת הרכישה מוביל היזם יהודה עמר ושותפים לה אנשי העסקים החרדים: שוקי שרון, האחים ישראל ויעקב ברונר. הקבוצה רכשה את המבנה בתמורה ל-223 מיליון שקל.

מדובר במתחם המשתרע על קרקע בשטח 10.4 דונם, ויש עליו זכויות בנייה של כ־50 אלף מ"ר למרכז מסחרי ו־50 אלף מ"ר למשרדים במגדל של כ־40 קומות. הפרויקט נמצא במיקום מרכזי כאשר מסביבו מגדלי משרדים ובהם מגדלי בסר וצ’מפיון.

היזם יהודה עמר אישר את ניהול המו"מ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות