אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורון ספיר ימונה למנכ"ל מגדל צילום: צביקה טישלר

נחשף בכלכליסט

דורון ספיר ימונה למנכ"ל מגדל

מועמדותו של ספיר תובא לאישור דירקטוריון החברה בהמשך השבוע. ספיר מכהן כיום כמנכ"ל חברת כרטיסי האשראי ויזה כאל - בעברו כיהן כמשנה למנכ"ל מגדל

12.03.2018, 10:54 | גולן חזני

דורון ספיר בדרך למינוי מנכ"ל מגדל - מועמדותו של ספיר תובא לאישור דירקטוריון החברה בהמשך השבוע. ספיר מכהן כיום כמנכ"ל ויזה כאל, חברת כרטיסי האשראי השלישית בגודלה. 

קראו עוד בכלכליסט

ספיר היה אחד משני המועמדים הסופיים לתפקיד, לצד אילן רביב מנכ"ל מיטב דש שהחליט לבסוף להישאר בבית ההשקעות אותו הוא מנהל. מועמדותם של ספיר ורביב לתפקיד נחשפה ב"כלכליסט".

אליהו האמין מאז ומעולם במערכת הבנקאות והפיננסים והוא מעדיף מנהלים שמגיעים מהתחומים האלו שנחשבים בעיניו ליציבים ונתונים תחת פיקוח הדוק. ספיר עם זאת, נמצא היום בעמדה חזקה בתפקידו כמנכ"ל ויזה כאל שכן מדובר בחברת כרטיסי האשראי היחידה שמכירתה על ידי הבנק שמחזיק בה (דיסקונט) לא נדרשת במסגרת חקיקת שטרום, מה שמקנה לה יתרון מובנה לעומת ישראכרט ולאומי קארד שנמצאות על המדף.

דורון ספיר , צילום: צביקה טישלר דורון ספיר | צילום: צביקה טישלר דורון ספיר , צילום: צביקה טישלר

רק לאחרונה זכה ספיר בהסכם יוקרתי להנפיק את כרטיס המועדון של שופרסל. ספיר מכהן כמנכ"ל ויזה כאל מאז 2013 ומבחינתו התפקיד החדש משמעותו לחזור "הביתה שכן ספיר (57) כיהן קודם מינויו למנכ"ל כאל כמשנה למנכ"ל מגדל ומנהל חטיבת המטה של חברת הביטוח.

הסאגה סביב צמרת מגדל נמשכת כבר תקופה ארוכה - בנובמבר האחרון הציע אליהו את התפקיד למיכל עבאדי, החשבת הכללית לשעבר במשרד האוצר אלא שהמגעים בין השניים התפוצצו ועבאדי העדיפה את תפקיד יו"ר בית ההשקעות פסגות. מאז מחפש אליהו כבר תקופה ארוכה מנכ"ל למגדל במקומו של בנו. תחילה העלו ספקולציות כי עופר אליהו יישאר לבסוף בתפקיד, אך לפני חודשיים הודיעה מגדל באופן רשמי כי עופר צפוי לסיים את תפקידו ביוני הקרוב.

אליהו ביקש תחילה גם להתמנות בעצמו ליו"ר מגדל במקומו של יוחנן דנינו, אלא שאז התברר לו כי אין בכוונת הממונה על שוק ההון דורית סלינגר לאשר לו את המינוי, אז בנה אליהו קונסטלציה חדשה שבמסגרתה אישר השבוע דירקטוריון מגדל את מינויו של פרופ' עודד שריג ליו"ר מגדל, כאשר אליהו צפוי להתמנות ליו"ר חברת האחזקות של מגדל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות