אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי-בינוי בתל אביב: מגדל בן 27 קומות במקום חמישה מבנים ישנים צילום: עופר צור

פינוי-בינוי בתל אביב: מגדל בן 27 קומות במקום חמישה מבנים ישנים

על פי התוכנית שמקדמת שיכון ובינוי, שאושרה על ידי הוועדה המחוזית, המגדל בשכונת נחלת יצחק יתנשא לגובה 27 קומות, ויכלול 161 דירות, במקום 52 דירות קיימות. בידי החברה 80% מחתימות הדיירים

12.03.2018, 20:32 | נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה לפני כשבוע למתן תוקף תוכנית פינוי-בינוי בשכונת נחלת יצחק במזרח תל אביב, להקמת מגדל בן 27 קומות ו-161 דירות, מעל קומת מסחר. זוהי תוכנית פינוי-בינוי הראשונה המאושרת בשכונה. את התוכנית מקדמת חברת שיכון ובינוי, בשטח בן ארבעה דונמים ובו חמישה בניינים ו-52 דירות ישנות, ברחובות נחלת יצחק ופרי מגדים בשכונה. כלומר, מדובר ביחס של קצת יותר משלוש דירות חדשות לדירה ותיקה אחת.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כמה חודשים הופקדה התוכנית למגדל, כאשר לפי התוכנית המופקדת אמור היה המגדל להתנשא לגובה 30 קומות ולכלול 178 יחידות דיור. ואולם בעקבות הליך ההתנגדויות, רובן של תושבי השכונה שהתנגדו לבנייה המאסיבית, החליטה הוועדה בראשותה של דניאלה פוסק לצמצם מעט את זכויות הבנייה של התוכנית המופקדת.

הריסת מבנה (ארכיון), צילום: עופר צור הריסת מבנה (ארכיון) | צילום: עופר צור הריסת מבנה (ארכיון), צילום: עופר צור

"בעקבות שמיעת ההתנגדויות, שכללו טענות לעניין גובה המגדל והיקף הזכויות שניתן בתכנית המופקדת, ובעקבות והמלצת הוועדה המקומית להפחית את מספר יחידות הדיור, ביקשה הוועדה מהיועץ השמאי לוועדה לבחון מה הם היקפי הבנייה הנדרשים לעמידה בשיעור רווחיות סביר בנסיבות העניין", נכתב בהחלטה. בהתאם להמלצת היועץ השמאי, קובעת הוועדה כי מספר יחידות הדיור יופחת ל- 161. מספר הקומות הטיפוסיות יהיה 25 מעל קומת הקרקע, ובנוסף קומת גג, בסך הכל 27 קומות".

ל"כלכליסט" נודע כי עד כה השיגה שיכון ובינוי את הסכמתם של 80% מהדיירים לקידום הפרויקט, ובחודשים הקרובים תחל החברה בהליכי הוצאת היתר בנייה מול עיריית תל אביב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
ל-1
תלוי מי? הראשונים לחתום יקבלו דירה בקומה נמוכה. הסחטנים האחרונים יקבלו קומה גבוהה ואולי מעטפה שמנמנה. צריך לחוקק שהתגמול הוא לינארי ולבעוט בתחת של הסחטנים שתוקעים ברגעים אלו עשרות פרוייקטים בשל בצע כסף. ברור לכולם שעדיף דירה במגדל על דירה מתפוררת אבל למה לא לנסות לסחוט? במקרה הרע תקבל כמו כולם
יו יו  |  13.03.18
לכל התגובות