אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טושיבה חשפה משקפיים חכמים שמקרינים את ווינדוס ישירות לעין

טושיבה חשפה משקפיים חכמים שמקרינים את ווינדוס ישירות לעין

המוצר נחלק למשקפיים שמקרינים את התצוגה ולמחשב זעיר אך רב עוצמה. בעזרתו, מתכננת החברה להביא יכולות מחשוב מלאות לדרגי שטח כטכנאים, פועלי ייצור, כוחות הצלה ועוד

13.03.2018, 17:28 | רפאל קאהאן
טושיבה חשפה מחשב חדש שפועל על בסיס משקפיים חכמים ומקרין את מערכת ההפעלה ווינדוס 10 על עין המשתמש. המחשב, DynaEdge שמו, כולל יחידת עיבוד שהיא קופסה קטנה שדומה לאייפוד ויחידת משקפיים שמצוידת במקרן, מצלמה ואוזניות.

קראו עוד בכלכליסט

המחשב מסוגל להקרין את המסך על עינו של המשתמש ברזולוציה של 640 על 360, ונהנה מחיי סוללה של כ-4 שעות. המחשב מריץ גרסה מלאה של מערכת ההפעלה ווינדוס 10 שהותאמה לפעול עם ממשק כפתורים מוגבל.

המשקפיים ויחידת העיבוד המשקפיים ויחידת העיבוד המשקפיים ויחידת העיבוד

המפרט הטכני של המחשב, לעומת זאת, אינו מוגבל כלל: הוא מתבסס על מעבד Core M של אינטל, ניתן להתקין בו זיכרון פעולה של בין 4 ל-16 גיגה-בייט ואת התמונה משלים כונן SSD מהיר. בנוסף יש לו חריץ לכרטיס זיכרון, שני שקעים לחיבור התקני USB וכמובן סורק טביעות אצבעות מובנה.

מערכת DynaEdge נועדה לשימושים ארגוניים, כמו לספק יכולות מחשוב מלאות לטכנאים בשטח, לכוחו הצלה, לפועלי ייצור, עובדי בארות נפט ודרגי שטח אחרים שמחשב רגיל פשוט אינו נוח עבור מתאר עבודתם.

מעבר לכפתורי השליטה שמורכבים על יחידת העיבוד, ניתן גם להשתמש במשטח עקיבה עכבר על התקן ההקרנה. "לדעתנו מדובר בלפטופ של העתיד", אמר מנכ"ל טושיבה ארה"ב לאתר ביזנס אינסיידר. טושיבה לקחה את הרעיון של גוגל גלאס והפכה אותו מהתקן מוגבל ומבוסס אנדרואיד למחשב יעיל. גם גוגל הבינה בזמנו שהגלאס אינם מיועדים לקהל הרחב והחליפה אותם בגרסה שמיועדת לשוק העסקי. את השיעור שגוגל למדה בעלות גבוהה מאוד, טושיבה מיישמת בחוכמה.

תגיות