אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

Mind the Tech NY

ערן וולף: "הדור הבא של ניהול סיכוני אשראי מחייב מודלים מתוחכמים"

לדברי מנכ"ל מימון ישיר בוועידת ניו יורק, בחברה "מחפשים סטארט-אפים שרוצים להיות שותפים לחזון שלנו; לשנות את כללי המשחק באקו-סיסטם הפיננסי"

13.03.2018, 21:31 | מאיר אורבך, ניו יורק

"תארו לכם שהייתם יכולים לדעת מהם הסיכונים ומהם סיכויי ההצלחה של בליינד דייט באמצעות אלגוריתם שייחזה האם זה יהיה דייט מוצלח או לא. כחברה שמעניקה אשראי, זה בדיוק מה שאנחנו עושים ויש לנו אחוזי הצלחה של 98%". כך אמר היום ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר בוועידת ניו יורק של "כלכליסט".

"בניגוד לבנקים שלהם יש מידע רב על לקוחותיהם אבל מעניקים אשראי רק ללקוחות המנהלים אצלם חשבון, אנחנו שחקן עצמאי שחייב להיות מתוחכם מאד כדי להיות בעל יכולת להעניק אשראי ללקוחות הבנקים. זה מצריך מאיתנו לעבוד קשה הרבה יותר ולפתח כלים מתוחכמים במטרה לחזות אם ה'בליינד דייט' שלנו עם הלקוח יהיה מוצלח, או לא. זה בעצם Blind Lending.

ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, בוועידה, צילום: אוראל כהן ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, בוועידה | צילום: אוראל כהן ערן וולף, מנכ"ל מימון ישיר, בוועידה, צילום: אוראל כהן

"אנחנו אוספים מידע באופן דיגיטלי ומעבדים אותו באמצעות מודל אשראי חכם מבוסס AI. בסוף התהליך, אם אנחנו מוצאים שהמועמד מתאים, אנו ממשיכים לתהליך זיהוי דיגיטלי ומסיימים בחתימה דיגיטלית. פיתחנו פלטפורמת AI ביחד עם סטארטאפים מהמובילים בישראל ואנחנו מרחיבים את מקורות המידע שלנו כל הזמן במטרה להגדיל את אחוזי ההצלחה. לאורך העשור האחרון מימון ישיר הפכה לחברת האשראי הצרכני הגדולה והמובילה בתחומה בישראל. בכל חודש אנו מלווים לאנשים פרטיים ולעסקים קטנים ובינוניים אשראי בהיקף של כ- 120 מיליון דולר.

"רוב הבנקים מעניקים אשראי לקבוצה שבויה של לקוחותיהם. מצב זה, גורם לרמה נמוכה של תחרות והצעת הערך ללקוחות למוצרים פיננסיים, רחוקה מלהיות אטרקטיבית. אנחנו כאן כדי לאתגר את המודל המסורתי של הבנקים. כיום, אנשים רוצים בחירה בהתאם לצרכים שלהם. אנשים מחפשים פלטפורמות שיאפשרו להם לרכוש מוצרים פיננסיים מספקים שונים ועדיין להרגיש שהכסף שלהם נמצא במקום בטוח.

"כחלק מאסטרטגיית החברה, מימון ישיר מפתחת אקוסיסטים פיננסי שיכלול מגוון מוצרים ושירותים ויאפשר ללקוחות שלנו לבחור מגוון של שירותים פיננסים. מדובר בפלטפורמה פתוחה שתיישם פתרונות טכנולוגיים ותציע חוויה פיננסית חדשה לאנשים ולעסקים קטנים ובינוניים. היישומים החדשים יאפשרו למימון ישיר גם קבלת מידע טוב יותר לגבי הלקוחות.

באנו לניו יורק כדי לצאת לדייט. להיפגש עם סטרט-אפים שרוצים להיות שותפים לחזון שלנו, ליישם שיטות מתקדמות באקו-סיסטם הפיננסי שלנו", סיכם וולף.

תגיות