אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוחות חלשים לזארה - למרות זינוק של 41% במכירות האון ליין צילום: CNN

דוחות חלשים לזארה - למרות זינוק של 41% במכירות האון ליין

חברת האופנה דיווחה כי המכירות בחנויות שפתוחות כבר שנה או יותר עלו ב-5%, האטה ביחס לשיעור הצמיחה של 10% עליו דיווחה החברה בשנה הקודמת

14.03.2018, 10:53 | שירות כלכליסט

חברת האם של זארה, Inditex FY, דיווחה על תוצאות שנתיות חלשות יחסית עבור ענקית האופנה, אבל טובה מאלה של מתחרותיה, אשר מבליטות אותה ככזאת שהייתה מסוגלת לעמוד איתן נגד המגמות שמחלישות את תעשיית הקמעונאות.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הספרדית הודיעה שהרווח הנקי שלה היה 3.4 מיליארד יורו בשנה הפיסקלית שהסתיימה ב-31 בינואר, עלייה של 7% מהשנה שקדמה לה. אינדיטקס אמרה שהדירקטוריון שלה מתכנן לבקש מבעלי המניות לאשר הגדלה שנתית של 10.3% בדיווידנדים ל-0.75 אירו למניה. המכירות און ליין עלו ב-41% והגיעו ל-2.5 מיליארד יורו (3.1 מיליארד דולר), עשירית מסך המכירות. 

המכירות בחנויות שפתוחות כבר שנה או יותר עלו ב-5%, האטה ביחס לשיעור הצמיחה של 10% עליו דיווחה החברה בשנה הקודמת. הצמיחה השנתית של 5% של אינדיטקס במכירות היא האיטית ביותר מאז 2015, בה המספר הזה עמד גם כן על 5%.

אך מה שנחשבת כצמיחה מואטת עבור אינדיטקס, היא עדיין טובה יותר מזו של רבות מעמיתותיה. אנליסטים מצפים ש-H&M השוודית, למשל, תדווח על ירידה במכירות מאוחר יותר החודש.

זארה, צילום: שאטרסטוק זארה | צילום: שאטרסטוק זארה, צילום: שאטרסטוק

"מזג האויר הקר יותר ביחס לשנה שעברה באירופה היה בעל השפעה שלילית, ואינדיטקס לא היחידה שסבלה מכך", כך אמרה האנליסטית אנה קריצ'לוו מסוסייטה ז'נרל. 

למרות הירידה ברווחיה של אינדיטקס - החברה דיווחה על שולי צמיחה שנתיים של 56.3%, הנמוכים ביותר מזה עשור - האנליסטים אינם מודאגים מיכולתה של זארה להמשיך להגביר את מכירותיה אפילו בזמן שמתחריה מתקשים.

יותר ממחצית המכירות של חברת האם של זארה נעשות ביותר מ-60 מטבעות לא אירופיים, אך היא מייצרת את רוב מוצריה בספרד, כך שהיחלשות המטבעות הללו מול היורו הפחיתה את הרווחים של החברה.

מאז שאינדיטקס הונפקה בבורסה ב-2001, החברה הספרדית עברה 12 שנים פיסקליות של השפעות שליליות על ידי תנודות בערכי המטבעות הזרים, שהצטברו לכדי פגיעה של 1.7% בצמיחה במכירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות