אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הבלוקצ'יין Orbs גייסה 106 מיליון דולר צילום: Coin/Flick

חברת הבלוקצ'יין Orbs גייסה 106 מיליון דולר

החברה הישראלית מציעה תשתית בלוקצ'יין ללקוחות, ביניהם יישום המסרים המיידיים Kik. הפיתוח שלה מאפשר יצירת מטבעות קריפטו לשימושים שונים

19.03.2018, 18:31 | אסף שליו

חברת אורבס (Orbs) מת"א הודיעה היום (ב') שגייסה 106 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. החברה מתכוונת להגיע לגיוס של 133 מיליון דולר - כך מסר ל"כלכליסט" טל קול, אחד המייסדים. אורבס נוסדה בשנה שעברה ומעסיקה כ-40 עובדים.  

קראו עוד בכלכליסט

יזמים וחברות הכריזו בשנים האחרונות על כוונות להצעת שירותים מבוססי תשתית בלוקצ'יין – משירותים להגנת זכויות יוצרים ועד למיקרו-תשלומים בין כלי רכב אוטונומיים. רבים מהיזמים שמכריזים על כוונות שכאלה, מצהירים כי בכוונתם לעשות שימוש באת'ריום לצורך כך.

מטבעות וירטואליים, צילום: Coin/Flick מטבעות וירטואליים | צילום: Coin/Flick מטבעות וירטואליים, צילום: Coin/Flick

במקרים מסויימים, מצהירים היזמים כי בכוונתם ליצר רשת בלוקצ'יין חדשה ומטבע חדש. אך לא כל החברות שרוצות לנצל טכנולוגיות של מטבעות דיגיטליים מבוזרים מחזיקים בידע הדרוש כדי ליצור מטבעות כאלה – ולפלח שוק זה מנסה אורבס להיכנס. "אנחנו בונים בלוקצ'יין בהתאם לצרכים של הלקוחות", אמר בילי עטר, מנהל השיווק של החברה.

חברת יישום המסרים המיידים Kik מקנדה היא הלקוח הגדול ביותר של Orbs. בשנה שעברה סייעה Orbs ל-Kik ליצור מטבע משלה ולצאת להנפקת מטבע שבה גייסה 98 מיליון דולר. המטבע אותו יצרה Kik, ששמו Kin נוצר על תשתית את'ריום, אך זו התגלתה כבלתי מספקת, לדברי עטר. "את'ריום לא טוב מספיק בשביל עסקים בהיקף גבוה", אמר.

מנכ"ל Kik, טד ליווינגסטון, התייחס בינואר לשמועות ש-Kik תעביר את ה-Kin מתשתית את'ריום לתשתית בלוקצ'יין אחרת ששמה Stellar. "על אף שהאפשרות לעבור מאת'ריום ל-Stellar מרגשת, Kin תתקל בגבולות הביצועים של האחרונה במהרה גם כן", אמר ליווינגסטון. עטר ציין כי Orbs מפתחת כעת תשתית בלוקצ'יין ייעודית עבור Kik. לקוחות נוספים של אורבס כוללים את סירין לאבס ו-Endor Software הישראליות וארבעה לקוחות ישראליים נוספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות