אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישג למוסדיים: בזק תכנס אסיפה למינוי שלושה דח"צים צילום: עופר חן

הישג למוסדיים: בזק תכנס אסיפה למינוי שלושה דח"צים

בזק הודיעה שתאחד את האסיפה המיוחדת שהמוסדיים דורשים עם האסיפה השנתית; המוסדיים אולי לא הצליחו להקדים את מועד האסיפה כפי שציפו, אך דרישתם להעלות על סדר היום מינוי שלושה דח"צים חדשים התקבלה

20.03.2018, 11:06 | רחלי בינדמן

האם דירקטוריון בזק עתיד לכלול בעוד חודש שישה דירקטורים חיצוניים שייצגו את בעלי מניות המיעוט, לצדם של עוד שני דירקטורים בלתי תלויים (היו"ר דוד גרנות ויהושע רוזנצוויג) ורק חמישה דירקטורים מטעם בעלי השליטה? תרחיש זה מתברר כאפשרי.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ב') הודיעה בזק כי תפרסם בימים הקרובים זימון לאסיפה כללית של בעלי המניות שתאחד את האסיפה המיוחדת שהמוסדיים דורשים לקיים עם האסיפה השנתית שאמורה להתקיים ממילא.

יו"ר בזק דוד גרנות. כוח מסייע של דח"צים, צילום: עופר חן יו"ר בזק דוד גרנות. כוח מסייע של דח"צים | צילום: עופר חן יו"ר בזק דוד גרנות. כוח מסייע של דח"צים, צילום: עופר חן

לפני שלושה שבועות פנתה חברת הייעוץ אנטרופי המייצגת את כלל ביטוח, קרנות הפנסיה עמיתים, מיטב דש ומנורה בדרישה לכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת שעל סדר יומה מינוי של שלושה דח"צים חדשים בבזק.

לפי חוק החברות, יום ראשון השבוע היה המועד האחרון לפרסום הזימון, אלא שבבזק בחרו למשוך עוד זמן, תחילה בטענה שצו הבזק מונע כינוס אסיפה שלא על פי דרישת בעל השליטה אלא באישור משרד התקשורת. בשבוע שעבר דחה משרד התקשורת את הפרשנות של בזק, שבוחרת להמשיך ולמשוך זמן ולחבר את האסיפה השנתית שאמורה להתכנס ממילא לאחר פרסום הדו"חות הכספיים, שצפוי ב־29 במרץ, עם האסיפה שדורשים המוסדיים. עם זאת, בהחלט ייתכן שהזימון ייצא רק לאחר פרסום הדו"ח השנתי כך שהאסיפה תתקיים רק באמצע מאי.

המוסדיים אולי לא הצליחו להקדים את מועד האסיפה כפי שציפו, אך לפחות דרישתם להעלות על סדר היום של האסיפה מינוי שלושה דח"צים חדשים התקבלה, ותובא להצבעת בעלי המניות ש־75% מהם כוללים את הציבור הרחב — בעיקר גופים מוסדיים זרים אך גם כ־25% מוסדיים ישראליים. עם זאת, בבזק מבהירים כי לצד המועמדים שהציעה אנטרופי (בהם בכירים לשעבר בענף התקשורת כמו אמנון דיק, יגאל בר יוסף ודוד אבנר) יובאו להצבעה גם המועמדים שיציע דירקטוריון בזק.

כך שבפני בעלי המניות תוצג רשימה ארוכה של מועמדים שמתוכם ייבחרו שלושה דח"צים חדשים לבזק. על המוסדיים נאסר לתאם עמדות בהצבעה, ולכן הם עלולים להתקשות להשיג רוב לשלושת המועמדים שהם יציעו. חרף זאת, מינוים של שלושה דח"צים ישנה את מאזן הכוחות בדירקטוריון ויחליש את בעלי השליטה בבזק, כיום בי־קום מקבוצת יורוקום שבשליטת שאול אלוביץ'. כהונתם של שניים מהדח"צים המכהנים - טלי סימון ומרדכי קרת - אמנם מסתיימת בתחילת 2019, אך ניתן להאריך את כהונתה של סימון בשלוש שנים נוספות.

ריבוי דירקטורים שלא מטעם בעל השליטה צפוי להקשות עוד יותר על קבוצת יורוקום שנמצאת במצוקה פיננסית למצוא רוכש לבזק, שעשוי למצוא את עצמו ללא יכולת לשלוט בדירקטוריון החברה שאת השליטה בה ירכוש. נתי סיידוף, שהיה אמור לרכוש את השליטה ביורוקום, נסוג מהעסקה ברגע האחרון בדיוק בגלל חשש זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות