אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד פייסבוק וקיימברידג' אנליטיקה: "זלזול מוחלט במידע האישי" צילום: בלומברג

תביעה נגד פייסבוק וקיימברידג' אנליטיקה: "זלזול מוחלט במידע האישי"

אמריקאית תובעת את הרשת החברתית ואת חברת המחקר בעקבות דליפת המידע האישי של 50 מיליון משתמשים. מבקשת פיצויים לה ולשאר המשתמשים שנפגעו

23.03.2018, 09:55 | עומר כביר
משתמשת פייסבוק מארה"ב הגישה בקשה לתביעה נגד הרשת החברתית ונגד חברת המחקר קיימברידג' אנליטיקה בעקבות דליפת המידע האישי של 50 מיליון משתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

בתביעה, שהוגשה לבית המשפט הפדרלי המחוזי בסן חוזה, טוענת התובעת, לאורן פרייס, שהחברות הפרו את חוק התחרות הלא-הוגנת של קליפורניה. פרייס מבקשת פיצויים לה ולמשתמשים אחרים שנפגעו בסכום שלא נמסר.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מייסד פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

"המקרה הזה עוסק בזלזול מוחלט באופן שבו הנתבעים בחרו להתייחס למידע האישי של התובעים", נטען בתביעה. "בשעה שהמידע הזה אמור להיות מוגן, ולשמש רק למטרות מוגבלות וידועות מראש, קיימברידג' אנליטיקה, אספה ללא אישור ושלא כראוי מידע אישי על כמעט 50 מיליון משתמשי פייסבוק. פייסבוק, מצדה, ידעה שאיסוף לא ראוי זה מתרחש וכשלה לעצור אותו. מודל האמון של פייסבוק היה חשוף לפגיעות אבטחה והחברה זנחה את אחריותה לשמור על הכללים שלה עצמה, שמגבילים את השימוש במידע של פייסבוק על ידי גורמים חיצוניים".

סגן היועץ המשפטי של פייסבוק, פול גרוול, מסר בתגובה ל-Cnet: "אנחנו מחויבים לאכיפה נמרצת של המדיניות שלנו שמגינה על מידע של אנשים. ננקטו בצעדים הדרושים כדי שזה יקרה. כשלמדנו על ההפרה ב-2015, הסרנו את האפליקציה מפייסבוק ודרשנו אישור שהמידע הושמד". קיימברידג' אנליטיקה לא הגיבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות