אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקניונים: קיווי רוצה את הוניגמן לשיפור מיקומים צילום: אלעד גרשגורן

הקניונים: קיווי רוצה את הוניגמן לשיפור מיקומים

קניוני עופר, קניוני עזריאלי וחברת ריט 1 הגישו התנגדויות למכירת 56 סניפי הוניגמן קידס לרשת קיווי: "חלק מהחנויות אינן סניפי הוניגמן קידס"

26.03.2018, 08:14 | ענת רואה

הקניונים מתנגדים באופן נחרץ לעסקה למכירת הוניגמן קידס ו־56 חנויות לרשת קיווי. היום בצהריים יתקיים דיון מכריע בבית המשפט המחוזי בת"א, ובו יתבקש השופט חגי ברנר לאשר את העסקה בתמורה ל־8 מיליון שקל. לקראת הדיון הורה השופט למסתייגים להגיש את עמדותיהם.

קראו עוד בכלכליסט

אף שרוב הבנקים מתנגדים לעסקה, מאחר שהתמורה הזניחה תגרום לכך שמלוא החוב המובטח כלפיהם לא יוחזר, הם נמנעו מלהודיע על כך לבית המשפט. זאת מחשש שהשופט יורה להם לממן את המשך הפעלת רשת, כדי לנסות להשיג הצעות אטרקטיביות יותר. הקניונים, לעומתם, מתנגדים בתוקף וטוענים כי מטרתה האמיתית של קיווי היא לשפר את מיקומי חנויותיה או לסחור בזכות השכירות של הסניפים, ולא להפעיל סניפים של הוניגמן קידס.

האחים מיכה ויעקב הוניגמן בדיון בבית משפט, צילום: אלעד גרשגורן האחים מיכה ויעקב הוניגמן בדיון בבית משפט | צילום: אלעד גרשגורן האחים מיכה ויעקב הוניגמן בדיון בבית משפט, צילום: אלעד גרשגורן

מדובר ב"עסקת נדל"ן"

לטענת קבוצת קניוני עופר, הוניגמן שוכרת ממנה 23 חנויות, ש־12 מהן נכללות בהצעת קיווי. "מהבקשה עולה כי מדובר בפירוק לכל דבר ועניין, ואין בין המכר המוצע לבין הליך שיקום דבר וחצי דבר", נטען. "לא מדובר בהליך הבראה או שיקום, שכן בסופו של יום המותג הוניגמן יעבור מן העולם. אין מדובר בשימור חברה כ'עסק חי', אלא במכירת חלק שולי מתוכה".

לפי הנטען, המכירה היא "עסקת נדל"ן", שבמסגרתה מבקשת קיווי לשפר מיקומים קיימים שלה בקניונים או לסחור הלאה בחנויות — וזאת בכסות מדומה של הבראת החברה.

האמירה כי ההצעה היא לרכישת פעילות הוניגמן קידס בלבד היא מטעה, כך נטען, שכן חלק ניכר מהחנויות אינן משמשות את הוניגמן קידס. לטענת קניוני עופר, מתוך 12 החנויות 7 כלל אינן חנויות הוניגמן קידס. נטען כי כוונת קיווי היא להפעילן ברשת קיווי בניגוד לחוזה השכירות, או לסחור בהסכמי השכירות לצד שלישי. עוד נטען כי בחמישה מרכזים מסחריים (מתוך 7) קיווי כבר מפעילה חנויות, ולכן החשש הוא מכוונתה לשפר מיקומים.

קבוצת קניוני עופר, אם כן, מתנגדת למכירת ולהסבת הסכמי השכירות של החנויות שבבקשה ואשר אינן חנויות של הוניגמן קידס. על התגובה חתומים עורכי הדין עמית פינס וליהי בלומנפלד.

חלק מהחנויות הן של TNT

גם קבוצת עזריאלי הגישה התנגדות לבקשה, ובה נטען כי ברשימת הסניפים שיימכרו "מסתתרים" כמה של מותגים אחרים לגמרי כמו TNT, הפונה לקהל לקוחות שונה ואין קשר בינו לבין המותג הוניגמן קידס הבקשה הוגשה באמצעות עו"ד יצחק קירה. לצורך הבראת החברה תסכים קבוצת עזריאלי, כך נטען, למכירתה או למכירת מותגים שלמים, כך שאלה ימשיכו לפעול כרשתות תוך שמירת התמהיל הקיים, מטרת השכירויות ויתר הוראות ההסכמים, אולם תתנגד למכירת חלקים ברשת או למסחר בזכויות השכירות.

גם משכירת שני סניפים במרכז הקניות פרנדלי עמק סנטר בעפולה הגישה התנגדות לכך ששתי חנויותיה ייכללו בעסקה עם קיווי. לטענת חברת רית 1, לא ברור מהבקשה מה בכוונת קיווי לעשות בחנויות שאינן סניפי הוניגמן קידס אלא אחת של הוניגמן נשים ואחרת ברשת TNT. נטען כי קיווי נמנעה מלפרט מה בכוונתה לעשות בהן, לכן נותר רק לנסות ולשער כי היא תפעיל בהן חנויות לממכר בגדי ילדים, לא ברור תחת איזה מותג, או שתבקש לסחור בהן ולהעבירן לצדדים שלישיים. שתי האפשרויות, נטען, אינן מקובלות על המשכירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות