אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק מודה ששמרה הודעות sms ואנשי קשר; כך תחסמו את איסוף המידע

מדריך כלכליסט

פייסבוק מודה ששמרה הודעות sms ואנשי קשר; כך תחסמו את איסוף המידע

לאור טענות המשתמשים, פרסמה הרשת החברתית פוסט שמסביר כי אכן אספה הודעות טקסט ורשימות אנשי קשר, אך שאינה עושה במידע זה שימוש מסחרי. כיצד מבטלים את האיסוף ומשפרים את ההגנה על הפרטיות?

26.03.2018, 13:36 | ניצן סדן
פרשת קיימברידג' אנליטיקה העלתה לכותרות את סוגיית השימוש שעושה פייסבוק במידע שנאסף ממיליארדי המשתמשים שלה. איסוף אחד מסוגי המידע - הודעות sms ורשימות אנשי קשר - עורר דאגה ואף תרעומת בימים האחרונים, בעיקר בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק פרסמה אתמול (א') בבלוג שלה הסבר לאיסוף הזה, שלפיו המשתמשים הם שבחרו לשתף איתה את המידע הזה ולכן לא מדובר באיסוף חשאי. בנוסף, הבטיחה החברה שלא נעשה שימוש מסחרי במידע. איך הצליחה החברה להניח יד על המידע האמור? פשוט מאוד: כל משתמש שחיבר את אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק לחייגן ולמרכז ההודעות פשוט נתן לחברה גישה להודעות, שיחות ואנשי קשר.

יש להניח שפייסבוק הגדירה בתנאי השימוש שלה שזכותה לשמור כל מידע ששותף עמה, אך לא טרחה להגיד זאת לגולשים באופן ישיר - פרקטיקה ידועה שלה ושל חברות אחרות שנשענות על היוון מידע אישי כמקור רווח. איך מונעים ממנה מלאסוף את המידע הזה? פשוט מאוד: היכנסו ללינק זה, בו מוצגים מספרי הטלפון של אנשי הקשר שלכם שאספה פייסבוק.

 , צילום מסך צילום מסך  , צילום מסך

ביחרו באפשרות delete all, למחיקת מספרי הטלפון. רשימת אנשי הקשר שלכם נמצאת בסלולרי (על כרטיס ה-SIM ובחשבונות גוגל ואפל), כך שאין לכם צורך לשים אותה גם בידיה של פייסבוק.

 , צילום מסך צילום מסך  , צילום מסך

עכשיו, פיתחו את אפליקציית המסנג'ר בסמארטפון. במסך השיחות הראשי, ליחצו על העיגול בפינה, בו תמונת הפרופיל שלכם. ייפתח תפריט אפשרויות, בו יש שני דברים שעליכם לעשות.

 , צילום מסך צילום מסך  , צילום מסך

ראשית, היכנסו לאפשרות SMS ונטרלו את ניטור ההודעות. שנית, חיזרו לתפריט הקודם והיכנסו לאפשרות People. כאן עליכם לנטרל את סנכרון אנשי הקשר והתאמת השיחות והודעות ה-SMS.

 , צילום מסך צילום מסך  , צילום מסך

פייסבוק אמנם התחייבה שלא תעשה שימוש בלתי הולם במידע שהיא אוספת, אך מדובר בחברה מסחרית שהאסטרטגיה שלה יכולה להשתנות בהתאם לדרישות המפרסמים, גחמות הנהלה או שינויי רגולציה למיניהם.

המלצתנו היא להעביר לפייסבוק מספר טלפון רק למטרת אימות דו שלבי, כלי אבטחה שעוזר לצמצם את הסיכוי שהחשבון שלכם ייפרץ וייחטף בידי האקרים למיניהם. למעט שימוש זה, אין כל ערך בחיבור הסלולרי לאפליקציית המסנג'ר, לפחות לא למשתמשים עצמם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות