אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' דוד האן שוב מועמד לשיפוט בבית המשפט המחוזי בחיפה צילום: נמרוד גליקמן

פרופ' דוד האן שוב מועמד לשיפוט בבית המשפט המחוזי בחיפה

משרד המשפטים ערך בדיקה מקיפה בעניינו של האן בפרשת מימון יועץ התקשורת שלו מקופת רשות השידור, אך מעולם לא פרסם את הממצאים. לפני שנה ניסה להתמנות לביהמ"ש העליון אך נכשל וגם לא הצליח להתמנות לנשיא אוניברסיטת בר אילן

26.03.2018, 18:01 | ענת רואה

פרופ' דוד האן ששימש ככונס הנכסים הרשמי והאופוטרופוס הכללי ופרש מהשירות הציבורי ביוני 2017, מנסה להתמנות כשופט בבית המשפט המחוזי בחיפה. שמו של האן פורסם אתמול ברשומות כמועמד שעניינו ידון בישיבה הקרובה של הוועדה למינוי שופטים.

קראו עוד בכלכליסט

לצד האן מתמודדים על תפקיד שופט בבית המשפט המחוזי בחיפה 5 שופטים מכהנים: אילת דגן, ניצן סילמן, מעין צור, גלית ציגלר ואורית קנטור.

האן ניסה לפני כשנה להתמנות לבית המשפט העליון אך נכשל ולא זכה לתמיכת חברי הוועדה. שרת המשפטים אילת שקד ניסתה לפצות את האן והודיעה כי הוא יתמנה כשופט בבית המשפט המחוזי. עם זאת לא ניתן היה למנות כך שופט מחוזי והיה צורך להציג את מועמדותו בצורה מסודרת.

בסופו של דבר, באפריל 2017, בעת שפורסמה רשימת המועמדים, התברר שפרופ' האן משך את מועמדותו ברגע האחרון.

דוד האן. ניסה להתמנות לנשיא אוניברסיטת בר אילן, אך לא נבחר, צילום: נמרוד גליקמן דוד האן. ניסה להתמנות לנשיא אוניברסיטת בר אילן, אך לא נבחר | צילום: נמרוד גליקמן דוד האן. ניסה להתמנות לנשיא אוניברסיטת בר אילן, אך לא נבחר, צילום: נמרוד גליקמן

הסרת המועמדות היתה בסמיכות לבדיקה שערך משרד המשפטים בעניינו של האן, וזאת בעקבות חשיפת "כלכליסט" שלפיה יועץ התקשורת של האן, משה גל מחברת גילאב, קיבל את שכרו מתוך קופתה של רשות השידור שנמצאת בהליך פירוק, אך העניק להאן טיפול בעניינים שחרגו מתחומי רשות השידור.

לאחר שהסתיימה הביקורת של מנכל"ית המשרד, הוחלט להרחיב את הבדיקה ולבצע אותה באמצעות שירותי ביקורת חיצוניים. עם זאת, הממצאים עד היום לא פורסמו.

לאחר שסיים האן את תפקידו ככונס הרשמי, הוא ניסה להתמנות לתפקיד נשיא אוניברסיטת בר אילן, אך לא נבחר.

במקומו של האן התמנתה עו"ד סיגל יעקבי ככנר"ית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
האיש פשוט לא ראוי!
מהרגע שיצא דוד האן הארור מהאקדמיה וכף רגלו דרכה במגזר הציבורי הוא לא הותיר פיסת אדמה אחת שתיצמח. האן לא ראוי לעבוד עם אנשים כלל וכלל. הוא מנותק מהמציאות, מגלומן, מרוכז בעצמו, לא מקשיב לאיש וממילא לא מחשיב איש מסביבו מבעד עצמו.למנות את האן לשופט מחוזי עם מבט לעליון זו תהיה טעות גדולה, גדולה מאד. העניין הוא שצרת המשפטים והאן הם מאותה מפלגה, אג'נדה ובעיקר מחשבה מצומצמת שאינה צופה פני עתיד.
די לשחיתות  |  30.03.18
3.
מי שלא אמר שלום לעובדיו לא ראוי להיות שופט
הקרין תחושת התנשאות שחץ ויהירות כלפי העובדים שלא היו בכוורת המצומצמת שלו. אפיךו חסם את עובדיו בחניון. אולי גם יחסום את שופטי המחוזי בחיפה... ולא רק בחניון... אם יבחר מסכנים אלו שישפוט. איפה שדורך לא צומח דשא. לא ברור למה השרה שקד מריצה אותו לתפקיד. רק בגלל שהאיש מזוהה עם מפלגתה? איבדה את זה שקד...
ניר  |  26.03.18
לכל התגובות