אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוקרברג סירב להעיד בפני הפרלמנט הבריטי אך צפוי להופיע בפני הקונגרס האמריקאי צילום: איי פי

צוקרברג סירב להעיד בפני הפרלמנט הבריטי אך צפוי להופיע בפני הקונגרס האמריקאי

מייסד ומנכ"ל פייסבוק שזומן להעיד בפרשת דליפת המידע שלח לפרלמנט הבריטי נציגים מטעמו וטען כי הם בעלי "ניסיון נרחב בסוגיות אלה". במקביל, ב-CNN מדווחים כי הוא מתכונן לעדותו מול הקונגרס האמריקאי

27.03.2018, 19:09 | עומר כביר

מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, סירב להעיד בפני הפרלמנט הבריטי על פרשת דליפת המידע (קיימברידג' אנליטיקה) – כך טוען יו"ר ועדת הפרלמנט, דמיאן קולינס, שהזמין את פייסבוק למסור את עדותו בפניה. במקביל, ב-CNN מדווחים כי מקורות אנונימיים בפייסבוק מסרו כי צוקרברג מתכונן לעדותו מול הקונגרס האמריקאי בפרשה. על פי אותם מקורות פייסבוק מתכננת כעת את האסטרטגיה לעדותו.

קראו עוד בכלכליסט

קולינס אמר את הדברים אחרי שחושף הפרשה, כריסטופר וויילי, העיד בפני הוועדה. "אני חושב, בהתחשב בעדות יוצאת הדופן ששמענו כאן היום, שזה פשוט מדהים שמארק צוקרברג לא מוכן להציג את עצמו לתשאול לפני הפרלמנט. מדובר בשאלות בעלות חשיבות יסודית למשתמשים שלו, וכן לחקירה עצמה. אני דוחק בו לחשוב שנית אם אכפת לו מהאנשים שהחברה שלו משרתת".

צוקרברג. הבריטים נאלצו להסתפק בנציגי פייסבוק, צילום: CNN צוקרברג. הבריטים נאלצו להסתפק בנציגי פייסבוק | צילום: CNN צוקרברג. הבריטים נאלצו להסתפק בנציגי פייסבוק, צילום: CNN

צוקרברג זומן להעיד בפני הוועדה, שחוקרת גם את השפעת הפייק ניוז על הדמוקרטיה בממלכת המאוחדת, בשלוש הזדמנויות שונות אך תמיד שלח נציגים מטעם פייסבוק במקום. בתגובה לבקשה האחרונה, פייסבוק הציעה שני בכירים שיוכלו לייצג אותה: סמנכ"ל המוצר כריס קוקס, שאחראי על הניוזפיד, סמנכ"ל הטכנולוגיה מייק שרופפר.

במכתב ששלחה מנהלת המדיניות הציבורית של פייסבוק, רבקה סטימסון, לקולינס היא כתבה: "פייסבוק מודעת לרמת העניין הציבורי והפרלמנטרי בסוגיות אלו, ותומכת באמונתך שהסוגיות האלו ראויות ליחס מצד הגורמים הבכירים ביותר בחברה, שנמצאים בעמדה לענות על שאלותיך. לפיכך, מר צוקרברג ביקש מאחד הסגנים שלו להיות זמין. קוקס ושרופפר כפופים ישירות לצוקרברג. לשניהם ניסיון נרחב בסוגיות אלו והם יכולים לענות על שאלות הוועדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות