אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא חוששים מטראמפ: הפזו הוא המטבע עם הביצועים הטובים בעולם צילום: בלומברג

כבר לא חוששים מטראמפ: הפזו הוא המטבע עם הביצועים הטובים בעולם

המשקיעים לא מאמינים לאיומיו של נשיא ארה"ב שלפיהם הוא יבטל את הסכם הסחר החופשי עם מקסיקו, נפטא, אם לא יבוצעו בו שינויים משמעותיים; הפזו התחזק ביותר מ-8% מול הדולר האמריקאי מתחילת השנה

31.03.2018, 19:56 | שירות כלכליסט

בדומה לתחילת 2017, גם השנה הפזו המקסיקני הוא המטבע עם הביצועים הטובים ביותר בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

חוזקו של המטבע נובע בעיקר מהציפיות החיוביות של המשקיעים בנוגע להסכם הסחר הצפון אמריקאי (נפטא), ועל רקע החששות הפוחתים לגבי המדיניות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנוגע למקסיקו, כך לפי אנליסטים.

הרשויות בארה"ב נסוגו לפי הדיווחים מכוונתן לתקוע מקלות בגלגלי המו"מ על הסכם נפטא, בדמות דרישה שכלי הרכב המיוצרים בקנדה ומקסיקו ומיועדים לייצוא לארה"ב יכילו לפחות 50% רכיבים אמריקאיים, כך מפרסם ה-Globe and Mail.

ביום שלאחר הדיווח אמר בקונגרס נציב הסחר האמריקאי, רוברט לייטיזר, כי "הושגה התקדמות רבה" במו"מ על נפטא, אך הוסיף כי "נותרה עוד דרך ארוכה".

פזו מקסיקני, צילום: בלומברג פזו מקסיקני | צילום: בלומברג פזו מקסיקני, צילום: בלומברג

רוחות ההתקדמות במגעים הרימו את הפזו ביותר מ-8.1% עד כה השנה מול הדולר האמריקאי, וזאת לאחר שמשקיעים החלו לפקפק באיומים של טראמפ לפיהם הוא מתכוון לבטל לחלוטין את הסכמי הסחר, אם לא ייעשו בהם כמה ויתורים משמעותיים לטובת ארה"ב.

לשם השוואה, הין היפני, המטבע בעל הביצועים החזקים ביותר מול הדולר שנמנה על עשר הכלכלות החזקות בעולם, עלה רק ב-6% מאז תחילת השנה.

"עד לא מזמן אנשים חשבו שנפטא מוטל על שולחן הניתוחים וזקוק להחייאה", אמר שון אוסבורן, אסטרטג מטבע ב-Scotia Bank שבטורונטו. "השינוי מבחינת ארה"ב בחזית הזאת היה די מהיר ועשוי לרמוז על הרצון להגיע להישג כלשהו יחסית מהר".

אוסבורן ציין גם כי נראה שבארה"ב ממהרים לחתום על ההסכם לפני הבחירות לנשיאות במקסיקו, בהן מועמד השמאל אנדרס מנואל לופז אוברדור מוביל כעת בכל הסקרים. לופז אוברדור הוא מבקר חריף של טראמפ, ומדיניותו הושוותה על ידי מבקריו לזו של נשיא ונצואלה לשעבר הוגו צ'אבס, וכן לזו של נשיא בוליביה איוו מורלס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות