אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל תעשיות של בלווטניק שולחת את יפאורה להנפקה בת"א

כלל תעשיות של בלווטניק שולחת את יפאורה להנפקה בת"א

כת"ש מחזיקה ב-30% מיפאורה, המוערכת בשווי של כ-2 מיליארד שקל - ובכוונתה להנפיק בבורסה המקומית 14% ממניות החברה. קבוצת קרור השותפה ביפאורה תוכל לרכוש את המניות בעצמה, במקום ההנפקה - אך ספק אם כך תעשה

02.04.2018, 10:20 | גולן חזני

כלל תעשיות החליטה לפעול להנפקת חלק ממניותיה (30.45%) בחברת המשקאות יפאורה בבורסה בתל אביב. מדובר במניות מיעוט בחברה, שבה השותפה הבכירה היא חברת קרורשל רוני גת ושלמה רודב (שצפוי להתמנות ליו"ר בזק). כלל תעשיות נשלטת בידי המיליארדר לן בלווטניק, הבעלים של ערוץ 10.  

קראו עוד בכלכליסט

כלל תעשיות (כת"ש) מנסה מזה יותר משנה וחצי למכור את מניותיה ביפאורה ללא הצלחה. מו"מ שנערך לפני כשנה עם גוף זר, על מכירה של 14% ממניות יפאורה, לא הבשיל לכדי עסקה. לחברת קרור של גת ורודב יש זכות סירוב על רכישת המניות אך במו"מ האמור שלא צלח החליטו השניים שלא לממשה.

לאחר שלא מצאה רוכש מבקשת כלל כאמור לפנות לדרך של הנפקה ציבורית - בכוונתה למכור 46% ממניותיה ביפאורה בהצעת מכר בבורסה (כמו במו"מ שלא צלח, גם במקרה זה מדובר ב-14% מיפאורה), לאחר שתיצוק את כל המניות לחברה בת בבעלותה המלאה. גם הפעם היא מאפשרת לקרור לרכוש את המניות אולם ספק אם קרור תנצל אפשרות זו.

שווי המניות של כלל ביפאורה מוערך ב-600 מיליון שקל, שגוזר שווי של 2-1.8 מיליארד שקל ליפאורה. הסכם בעלי המניות בין כת"ש לבין קרור ביפאורה נחתם ב-1993 והוא תקף כל עוד כת"ש מחזיקה ב-16% ויותר ממניות יפאורה.

 יפאורה היא אחת החברות המובילות בשוק המשקאות הקלים והמים המינרלים בישראל. החברה מוכרת ומפיצה את מוצרי ספרינג, שוופס, RC, קריסטל, תפוזינה, וכן המים המינרליים עין גדי ומי עדן. יו"ר החברה הוא רוני גת. המהלך למכירת החזקות כת"ש ביפאורה נעשה בתקופה חיובית לפעילות המשקאות הקלים, הנהנית משיעורי רווחיות מרשימים - עם קרוב ל-50% רווחיות גולמית מדי שנה.

לן בלווטניק לן בלווטניק לן בלווטניק

תגיות