אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאס"א מחפשת סטארט-אפים שיסייעו לה בחקר החלל

נאס"א מחפשת סטארט-אפים שיסייעו לה בחקר החלל

הסוכנות האמריקאית מפעילה תוכנית חדשנות במסגרתה יקבלו מיזמים מתאימים מענק של 125 אלף דולר וגישה למשאבים העצומים שלה. 25 חברות בתחומי הרובוטיקה והאוטומציה נבחרו לשלב הראשון של התוכנית - מהן אף אחת אינה ישראלית

02.04.2018, 18:03 | יואב סטולר

נאס"א בחרה 25 מיזמים לתוכנית ההשקעות שלה, במטרה לפתח כלים חדשניים לחקר החלל. הסוכנות האמריקאית בחרה לשלב הראשון של התוכנית סטארט-אפים בתחומי הרובוטיקה - חברות שמפתחות נחילי רובוטים למשימות תצפית, רובוטים מרחפים שיסייעו לאסטרונאוטים בעבודתם וכו'.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף, בחרה הסוכנות מיזמים בתחום חקר החלל, סילוק הפסולת האטמוספרית ועוד. התוכנית לא כוללת בשלב זה סטארט-אפים מישראל.

אסטרונאוט אמריקאי מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית אסטרונאוט אמריקאי מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית אסטרונאוט אמריקאי מחוץ לתחנת החלל הבינלאומית

השלב הראשון של התוכנית מתבסס על מענק של 125 אלף דולר למיזמים המתאימים, כמו גם גישה למשאביה העצומים של נאס"א להשלמת הפיתוחים. שלב זה נמשך כתשעה חודשים, במהלכם על החברות לבסס את הקונספטים שהציעו לסוכנות. עם תום התקופה, יחל שלב שני בו ייבחנו הפיתוחים וייבחרו כאלה שמתאימים עבור שימוש נאס"א במשימותיה השונות.

נאס"א מפתחת בעצמה פתרונות רבים שנועדו להקל על החיים בחלל, לשפר את הבטיחות בתחנת החלל הבינלאומית, לשדרג מערכי תצפית ועוד. עתה פונה ליצירתיות של קהילות יזמים שונות, במטרה למצוא רעיונות ופתרונות חדשים תוך חיסכון בזמן ובמשאבי מו"פ. לא מעט המצאות בתחומים רבים נולדו במעבדותיה - מחיישן ה-CMOS שעומד היום מאחורי כל מצלמה דיגיטלית ועד ל-MRI ולמזון המולקולרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות