אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד קורבן של המסחר המקוון: רשת ניין ווסט בפני פשיטת רגל צילום: גלעד בר שלו

עוד קורבן של המסחר המקוון: רשת ניין ווסט בפני פשיטת רגל

רשת ההנעלה האמריקאית מתכוונת להגיש בקשה לפשיטת רגל עוד השבוע, כולל כוונה למכור את הקניין הרוחני של מותג הדגל שלה, Authentic Brands Group; חובותיה - 1.5 מיליארד דולר

05.04.2018, 22:37 | שירות כלכליסט

רשת ההנעלה האמריקאית ניין ווסט מתכוונת להגיש בקשה לפשיטת רגל עוד השבוע, כולל כוונה למכור את הקניין הרוחני של מותג הדגל שלה Authentic Brands Group, כך אמרו היום (ה') גורמים המקורבים לנושא. ההליך צפוי לממן פירעון חלקי של החוב של ניין ווסט העומד על 1.5 מיליארד דולר ולסייע לה להתאושש בהמשך. החברה לא עמדה בפירעון החוב עוד בחודש שעבר.

 , צילום: גלעד בר שלו צילום: גלעד בר שלו  , צילום: גלעד בר שלו

לפי המקורות, הנושים מתכוונים להשתלט על אחזקות של ניין ווסט בקווי מוצרים שלה שנמכרו לחברות כמו וולמארט וסירס בתמורה למחילה על חלק מהחוב כלפיהם. הם התריעו עם זאת כי ההסכם בין Authentic Brands וניין ווסט טרם הושלם. שתי החברות וכן חברת Sycamore Partners, הבעלים של ניין ווסט, סירבו להגיב. האחרונה רכשה לפני ארבע שנים את קבצות ג'ונס, שהיתה אז החברה האם של ניין ווסט, בעסקה שהוערכה ב-2.2 מיליארד דולר. בהמשך מכרה את המותגים היוקרתיים Stuart Weitzman ו-Kurt Geiger, שהיו חלק מקבוצת ג'ונס. חלק מנושי ניין ווסט מתכוונים לתבוע את סיקאמור על מכירות אלו בטענה כי הן גרמו לכך שניין ווסט תהפוך לחדלת פירעון.

ההתפתחות הנוכחית היא רק האחרונה במסכת הקשיים העוברת על החברות הקמעונאיות בארה"ב, שחוו יותר מ-15 פשיטות רגל בשנה שעברה על רקע התגברות הרכישות המקוונות. אחת הבולטות שבהן היא רשת הצעצועים טויס אר אס. קבוצת Aerosoles, המתחרה של ניין ווסט, הגישה בקשה לפשיטת רגל בשנה שעברה.

תגיות