אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חדש לדויטשה בנק: כריסטיאן סואינג מונה לתפקיד - במקום ג'ון קריין צילום: בלומברג

מנכ"ל חדש לדויטשה בנק: כריסטיאן סואינג מונה לתפקיד - במקום ג'ון קריין

למרות דיווחים מוקדמים על מועמדים חיצוניים, בוחר דויטשה בנק במינוי מבפנים; קריין יסיים את תפקידו לאחר שלוש שנות כהונה, על רקע משבר אמון בינו לבין היו"ר פול אכלייטנר

09.04.2018, 00:41 | שירות כלכליסט

מנכ"ל חדש לדויטשה בנק: הבנק הגרמני הודיע היום (א') על מינויו של סגן המנכ"ל כריסטיאן סואינג (Christian Sewing) לתפקיד המנכ"ל החדש - סואינג יחליף את ג'ון קריין שיעזוב לאחר 3 שנות כהונה. 

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה הרשמית על מינויו של סואינג למנכ"ל הבנק הגדול בגרמניה מגיעה לאחר תקופה ממושכת של שמועות ודיווחים על כוונת הבנק לפטר את קריין. בעיתונות העולמית דווח שאת מהלך ההחלפה הוביל יו"ר הבנק פול אכלייטנר (Paul Achleitner), לנוכח משבר אמון חריף שהתפתח בינו לבין המנכ"ל הבריטי, על רקע אי שביעות רצון מצד הדירקטוריון מהביצועים של דויטשה ומהצפי להמשך הדרך.

מימין המנכ"ל החדש כריסטיאן סואינג וג מימין המנכ"ל החדש כריסטיאן סואינג וג'ון קריין המנכ"ל היוצא של דויטשה בנק | צילום: בלומברג מימין המנכ"ל החדש כריסטיאן סואינג וג

בחודש מרץ דיווח הטיימס שגורמים בדויטשה בנק פנו לסגן יו"ר גולדמן זאקס ריצ'ארד גנוד (Richard Gnodde), המנהל הבכיר ביותר בוול סטריט שאינו חי בארה"ב, והציעו לו את התפקיד, אך נענו בשלילה. לפי הדיווח הצעה הועברה גם למנכ"ל הבנק האיטלקי יוניקרדיט ז'ן פייר מוסטייר (Jean Pierre Mustier), וכן לביל ווינטרס (Bill Winters), מנכ"ל הבנק הבריטי סטנדרד צ'רטרד. בסופו של דבר כאמור נבחר לתפקיד מנהל מתוך שורות הבנק.

   

תהיה זו הפעם השלישית בתוך 6 שנים שדויטשה מחליף את העומד בראשו. קריין מונה למנכ"ל דויטשה לפני פחות משלוש שנים, ביולי 2015, במטרה להשיב את הבנק לדרך המלך. קריין החליף את שני המנכ"לים המשותפים יורגן פיטשן ואנשו ג'יין, שמונו בעצמם רק שלוש שנים קודם לכן והודחו בשל שורה של שערוריות ותוצאות כספיות חלשות. בשלב ראשון כיהן קריין כמנכ"ל משותף לצידו של פיטשן, כסוג של חפיפה, עד לפרישתו המלאה של האחרון במאי 2016 - מאז מוביל קריין לבדו את הבנק כמנכ"ל.

בתחילת חודש פברואר פרסם דויטשה בנק דוח מסכם מאכזב של הרבעון הרביעי. הפסדי הבנק התרחבו לסכום של 2.2 מיליארד יורו, לעומת הפסד של 1.89 מיליארד יורו ברבעון המקביל, וכאשר התחזיות עמדו על הפסד קטן בהרבה של 1.25 מיליארד יורו. בסיכום שנת 2017 רשם הבנק הגרמני הפסד של 497 מיליון יורו, גם במקרה זה גרוע מהצפי שעמד על הפסד של 290 מיליון יורו.

המנכ"ל הפורש - ג המנכ"ל הפורש - ג'ון קריין | צילום: בלומברג המנכ"ל הפורש - ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות