אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקע המו"מ למכירת השליטה: חלל יוצאת בגיוס למימון הלוויין החדש עמוס 8 צילום: עמית שעל

ברקע המו"מ למכירת השליטה: חלל יוצאת בגיוס למימון הלוויין החדש עמוס 8

מתכננת לגייס 50 מיליון דולר באג"ח, שתובטח בשעבוד על עמוס 8. מחזיקי האג"ח הקיימים לא מוכנים לתת לדסק"ש, המתעניינת ברכישה, פטור לשנתיים מעמידה באמות המידה הפיננסיות

10.04.2018, 08:24 | גולן חזני

בעוד שברקע מתנהלים מגעים למכירת השליטה בה, חברת התקשורת הלוויינית חלל הודיעה על גיוס הון שישמש למימון רכישת הלווין החדש עמוס 8.

קראו עוד בכלכליסט

בכוונת חלל לגייס 50 מיליון דולר באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה, שתובטח בשעבוד על הלוויין עמוס 8 ונכסיו. בנוסף מתכננת החברה לגייס 60 מיליון דולר (כ־210 מיליון שקל) בהנפקת זכויות לרכישת כתבי אופציה הניתנים למימוש למניות החברה.

חלל מצויה עדיין בשליטת יורוקום, שמצויה בקשיים ומקיימת מגעים להסדר חוב, וגורלה נתון בידי הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת ויורוקום נדל"ן.

פיצוץ עמוס 6. שתי מכות בשנה, צילום: אי פי איי פיצוץ עמוס 6. שתי מכות בשנה | צילום: אי פי איי פיצוץ עמוס 6. שתי מכות בשנה, צילום: אי פי איי

בחלל בחרו בכתבי אופציה כדי למנוע דילול מסיבי מדי של נושי יורוקום נדל"ן, בראשות מזרחי טפחות, שהיו מדוללים בחצי אם כל הסכום היה מגויס בהנפקת זכויות. בפועל נושי יורוקום נדל"ן, שמחזיקים בשעבוד על מניות השליטה בחלל (55%), ידוללו ל־35%, מה שיאפשר להם למכור את השליטה בחברה.

כתבי האופציה שמנפיקה חלל יחולקו לשלוש סדרות. הראשונה תהיה ניתנת למימוש למניות במשך שלושה חודשים במחיר של 13 שקל למניה; השנייה תהיה ניתנת למימוש במשך שישה חודשים ב־15 שקל למניה; והשלישית תהיה ניתנת למימוש במשך 12 חודשים ב־17 שקל למניה. אתמול נסחרה מניית חלל סביב מחיר של 16 שקל למניה, כך ששתיים מהסדרות מונפקות בתוך הכסף, בעוד שהשלישית תונפק מחוץ לכסף.

מי שמנהל משא ומתן מתקדם לרכישת השליטה בחלל הוא אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בדסק"ש. אלא של"כלכליסט" נודע כי לאחר שאלשטיין היה על סף סיכום עם עו"ד חגי אולמן המייצג את נושי יורוקום נדל"ן, ועם יורוקום עצמה, ביומיים האחרונים נוצר מכשול לא צפוי. מחזיקי אג"ח חלל לא מוכנים לפטור את דסק"ש לשנתיים מאמות המידה הפיננסיות, כפי שאלשטיין מבקש.

המחזיקים הגדולים באג"ח סדרה ה' של חלל הם הפניקס, מיטב דש, הראל, פסגות, ילין לפידות ואנליסט. המו"מ ממשיך להתנהל, אף שדסק"ש דיווחה אתמול כי תוקף הצעתה פג. אלשטיין מוכן להזרים 120 מיליון שקל לדסק"ש, לשלם 160 מיליון שקל ליורוקום תמורת המניות ולקחת על עצמו את יתרת ההלוואה של יורוקום נדל"ן.

בשלוש השנים האחרונות צנחה חלל כ־70% כתוצאה משתי מכות שניחתו עליה בתוך פחות משנה: אובדן הקשר בחלל עם הלוויין עמוס 5 בנובמבר 2015, והתפוצצות עמוס 6 בספטמבר 2016. חלל מפעילה את עמוס 3 ועמוס 4 וכן את עמוס 7, שהיא שוכרת מאסיה־סאט בעלות גבוהה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות