אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות דורש לממש השעבוד על מניות השליטה בחלל תקשורת צילום: חלל תקשורת

בלעדי לכלכליסט

מזרחי טפחות דורש לממש השעבוד על מניות השליטה בחלל תקשורת

הבנק דורש מבית המשפט לממש את מניות חלל זאת בשל ירידה של 50 מיליון שקל בשווי אחזקתו, מאז הוגשה בקשת הכינוס למניות בדצמבר

10.04.2018, 09:28 | גולן חזני
נושי חברת יורוקום נדל"ן שוברים את הכלים ומבקשים היום (ג') לממש את השעבוד על מניות השליטה של חברת חלל תקשורת ופרוייקט הנדל"ן מידטאון. הנושים מבקשים למנות את עו"ד חגי אולמן שהגיש בשמם את הבקשה ככונס הנכסים של המניות ולאפשר לו למכור את השליטה בחלל במכרז.

ל"כלכליסט" נודע כי אמש הגישו נושי החברה, קונסצורסיום מלווים בראשות מזרחי-טפחות להם חבה החברה 254 מיליון שקל, את הבקשה לבית המשפט ונימקו אותה בירידה של 50.6 מיליוני שקלים בשווי מניות חלל שבידיהם מאז הוגשה בקשת הכינוס למניות בדצמבר, ואשר משמשים יחד עם פרוייקט מידטאון כבטחונות להלוואה.

הבקשה מגיעה יממה אחרי שחלל הודיעה על יציאתה לגיוס הון בהנפקת זכויות. בבקשה נטען כי "קיימים סיכונים משמעותיים ביותר לנכסים המשועבדים שהולכים ומתעצמים ואשר גורמים לחשש ממשי ומעבר לכך, בקשר לפרעון החוב המובטח, לרבות ההודעה של חלל על הגיוס שמדללת דרמטית את שיעור ושווי המניות המשועבדות.

ה'מנטרה' שנשמעה מטעם המשיבות בתגובותיהן לבקשות הנושה מובטח, לפיה כביכול הנושה המובטח מחזיק ב'עודף בטוחות' אשר יאפשרו לו להיפרע את מלוא החוב המובטח בכל תרחיש, מתבררת בימים אלו כאמירה ריקה מתוכן".

עוד טוענים הנושים כי השותפים של יורוקום בפרוייקט מידטאון טוענים כי הם רשאים לרכוש את מניות יורוקום נדל"ן בפרוייקט תמורת 126 מיליון שקל. יורוקום טוענת מנגד לשווי של 205 מיליון שקל וכי נדרשת השקעה כספית של 70-80 מיליון שקל בפרויקט לפני שיוכלו לשווק את השטחים המסחריים ולכן נדרשת הגנה על הבטוחה.

שווי הבטוחות שבידי נושי יורוקום נדל"ן ירד לדברי הנושים ל-254-272 מיליון שקל לעומת חוב של 259 מיליון שקל אם לכלול את הריביות האחרונות, ולכן הם דורשים בבקשה דחופה לקראת הדיון מחר בפני השופט איתן אורנשטיין לגבי ההצעה של סיידוף, למנות אותם לנושה.

המשמעות היא כי הבנקים הנושים של יורוקום תקשורת, אם ימונה אולמן ככונס, יאבדו יכולת לגבות את מרבית התמורה ממכירת מניות חלל תקשורת. מו"מ עם דסק"ש לרכישת חלל תקשורת נתקע בשל דרישות נושי חלל תקשורת להשאיר את הקובננטים לחוב החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
בעה רק אדאורדו אלשטיין יוכל לשקם את חלל
למה מונעים ממנו לרכוש ועוד לטובת החברה את חלל הכל למענכם תתעוררו מהתרדמת מה קורה ומי שם מקלות בגלגלים תתחילו לנוע החברה תחזיק מעמד עם גב ח ז ק כמו אלשטיין רק הוא בעזרת השם יוכל להעמיד את החברה על הרגליים חברה ת פ ר ג נ ו לו איש אשכולות צנוע וענו חזק ואמין לעם ישראל תנו לו את הכבוד הראוי וזה לטובת כולם למה הצבת המכשולים תסירו אותם והכל ישתחרר לטובת כל המדינה בהצלחה מעל הטבע בטבע ומזל טוב
בעלשםטוב  |  11.04.18