אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילי רענן מסקויה גייס 50 מיליון דולר מבכירי הסייבר בישראל צילום: אריאל בשור

גילי רענן מסקויה גייס 50 מיליון דולר מבכירי הסייבר בישראל

רענן הקים קרן חדשה, Cyberstarts, שתתמקד בחברות אבטחת מידע. בין היתר השקיעו מייסדי צ'קפוינט שלמה קרמר ומריוס נכט, מייסדי טראסטיר מיקי בודאי וראקש לונקר, ניר צוק מייסד פאלו אלטו, עמיחי שולמן מאימפרבה, אסף רפפורט מאדאלום ועוד

11.04.2018, 19:16 | מאיר אורבך

גילי רענן, שותף סקויה קפיטל מאז 2009, ולשעבר יזם ומנהל של שתי חברות סטארט-אפ שנרכשו על ידי IBM ו-EMC, מקים קרן הון סיכון בשם סייברסטארטס (Cyberstarts). רענן הוא היזם השני מסקויה ישראל שמגייס קרן חדשה, לאחר שחיים סדגר השלים גיוס של כ-100 מיליון דולר לקרן משלו, s-capita.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן השלימה גיוס של 50 מיליון דולר, בין היתר ממייסדי צ'קפוינט שלמה קרמר ומריוס נכט, ממייסדי צ'קפוינט, מיקי בודאי וראקש לונקר מייסדי טראסטיר, ניר צוק מייסד פאלו אלטו נטוורקס, עמיחי שולמן ממייסדי אימפרבה, אסף רפפורט ממייסדי אדאלום ועוד. גם סקויה קפיטל עצמה הצטרפה כמשקיעה בקרן.

גילי רענן, צילום: אריאל בשור גילי רענן | צילום: אריאל בשור גילי רענן, צילום: אריאל בשור

הקרן גייסה לשורותיה 10 מנהלי אבטחת מידע מארה"ב, בעלי ניסיון בהליכי רכישה של מוצרי סייבר בחברות ענק ובשווקים מגוונים, שיתמכו בקבלת ההחלטות בקרן. לאחר ההשקעה, יסייעו היועצים לחברות הפורטפוליו להגיע למוצר המתאים לשוק בצורה המיטבית. בין מנהלי אבטחת המידע נמנים ג'ים רוט מחברת הביטוח האתנה, סטיב וורד מחברת הפיננסים TIAA וסטו סולומון סמנכ"ל בכיר בחברת הפצת מוצרי האבטחה אופטיב.

רענן: "אנו שואפים להפוך לקרן הון הסיכון המובילה בעולם בתחום הסייבר. היזמים שהם גם המשקיעים המרכזיים ואני מביאים ידע רחב בעולם התוכן הזה, מומחיות בתחומים הטכנולוגיים והעסקיים ורשת היכרויות נרחבת של לקוחות וצוותי מכירות ושווק – כדי להעניק את הפלטפורמה הדרושה ליזמים להצליח בשוק תחרותי ביותר".

שלמה קרמר, ממשקיעי הקרן, אמר: "אני מאמין בגילי רענן ובמודל החדשני של Cyberstarts. אני חושב שהניסיון והידע של גילי, בתוספת היכולות שאנו מביאים כמשקיעים בעלי ניסיון עצום בהקמת חברות סייבר ובניית מוצרים חדשניים, יאפשרו השקעות חכמות, זריזות ופוריות. הקרן הזו היא מודל חדשני שמתאים לעולם המהיר של הסייבר".

מיקי בודאי, ממשקיעי הקרן: "עולם הסייבר ניזון משינויים מהירים בעסקים ובטכנולוגיות – טכנולוגיות חדשות שנוצרות מדי שנה מחייבות הגנות סייבר חדשניות ויצירתיות. כדי להגיב לצורכי השוק בצורה מהירה יש צורך בהבנה עמוקה של התחום, וזה יתרון משמעותי שמציעה הקרן שלנו. Cyberstarts תתמקד בזיהוי של תחומים צומחים בהם יש צרכים בלתי מסופקים מבחינת הגנת סייבר ובאיתור צוותים שנותנים מענה לשווקים אלה".

אסף רפפורט, ממשקיעי הקרן: "גילי ליווה את אדאלום מהימים הראשונים ועזר לנו בתהליך הגדרת המוצר ומיקוד הפתרון עד למכירת החברה. השקעתי בקרן כדי לעזור לדורות חדשים של יזמיות ויזמים לקבל את הלווי והתמיכה הטובים ביותר מצוות החלומות של הסייבר הישראלי".

עמיחי שולמן, ממשקיעי הקרן: "ישראל מהווה אקוסיסטם ייחודית לחברות סייבר, כאשר היזמים המצליחים של הדור הראשון סייעו לממן ולהקים את הדור השני של חברות מצליחות, אשר בתורן מממנות עתה דור שלישי של חברות. Cyberstarts היא התגלמות התהליך הזה, ועתידה למקסם את הקשר הסימביוטי בין יזמות ויזמים צעירים ומוכשרים ובין בוגרי תעשייה מצליחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
במילים אחרות - סקויה ישראל נסגרה ועסקני הסייבר מתארגנים מחדש
כמה מלל בלי לומר את הדבר עצמו, לקרוא את הקומוניקט ולשחרר כתבת יחצנ״ות, זו תפקידה של העיתונות במאה ה21. כמה כבר אפשר לטחון מים? סייבר סייבר סייבר. שמענו, ראינו, אפשר להתקדם. סביב למעלה מאלף החברות שקמו בישראל וגייסו ב5-8 השנים האחרונות, יש כיום פחות מ 25 עם מוצר מקורי, ייחודי, שיש לו לקוחות משלמים בעולם. רוב החברות מספקות ממשקי ניהול וגרפים על בסיס מערכות לניתוח לוגים דוגמת ElasticSearch שהיא בכלל מערכת קוד פתוח, ועוטפות את זה במלל וחזון והבטחות. בעידן שלנו, אפילו בלוקצ׳יין זה כבר מיושן, והם עדיין בסייבר סייבר סייבר.
הקדוש מראדוש  |  12.04.18