אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות לטבע: "הקפיאו את סגירת המפעל באשדוד, ולא נשבית את מפעלי החברה" צילום: אבי רוקח

ההסתדרות לטבע: "הקפיאו את סגירת המפעל באשדוד, ולא נשבית את מפעלי החברה"

בשבוע שעבר החליטה הההנהלה שהמפעל המונה 175 עובדים ייסגר. בתגובה לאיום של ההסתדרות אומרת החברה: "בחנו אפשרות למכירת המפעל אבל הגענו למסקנה שאין לכך היתכנות עסקית"

15.04.2018, 15:03 | דרור רייך

לאחר שהפור נפל והמפעל של טבע באשדוד המונה 175 עובדים ייסגר כחלק מהצמצומים שעורכת החברה בישראל, יוצאת כעת ההסתדרות למאבק בהחלטה.

המפעל באשדוד הוא ספק ציוד לבתי חולים ולקופות חולים, בראש ובראשונה של תמיסות עירוי (אינפוזיה). במכתב שנשלח לטבע ההסתדרות מתריעה בפניה על נקיטת הליכים שיכולים לכלול שביתות ועיצומים (גם באתרים אחרים של טבע) וכמובן הליכים משפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההחלטה של טבע כמחצית מהעובדים יפוטרו בחודשים הקרובים, והשאר יעזבו עם הסגירה הסופית של המפעל במרץ 2019.

ההסתדרות הודיעה להנהלת טבע שאם עד מחרתיים (ג') היא לא תשעה את החלטתה על סגירת המפעל באשדוד ופיטורי עשרות עובדיו, היא תנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה.

הודעת טבע על סגירת המפעל באשדוד עומדת בסתירה להודעתה כי היא תעמידו למכירה – וגם על פי ההסתדרות, בניגוד להצהרתה כי היא תשמר את עיקר פעילותה בישראל ונעשה בחוסר תום לב.

הפגנה עובדי טבע באשדוד, צילום: אבי רוקח הפגנה עובדי טבע באשדוד | צילום: אבי רוקח הפגנה עובדי טבע באשדוד, צילום: אבי רוקח

רוכשים פוטנציאלים כלל לא זכו להתייחסות

במכתב שכתב מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו לסמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי בטבע מארק סבג וסמנכ"ל תפעול ישראל-אירלנד דוד לוסטיג, הוא כותב כי הודעת טבע על סגירת המפעל עומדת בסתירה למצגים שהיא עצמה הציגה ביחס לכוונותיה.

אם לא די בכך, בימים האחרונים פנו להסתדרות רוכשים פוטנציאלים למפעל, כך צוין במכתב, אשר טוענים כי פניותיהם לחברה בבקשה לדון ברכישתו, כלל לא זכו להתייחסות. "נוצר אפוא הרושם", נכתב, "שהחברה פועלת להוצאת ייצור מוצריו החיוניים מהארץ ולמניעת הקמת מתחרים שיפעילו את המפעל; כל זאת במחיר כריתת מטה לחמם של עשרות עובדים המועסקים בו חיים שלמים".

"אין לכך היתכנות עסקית"

 

מטבע נמסר כי במשך ארבעת החודשים האחרונים – מאז פרסום הודעתה של טבע אודות תהליך הרה-ארגון שנועד לצמצם את בסיס העלויות ולאפשר לחברה לשרת את חובותיה – בחנה טבע אפשרות למכירת המפעל באשדוד.

בסופו של התהליך הגיעה טבע למסקנה כי אין לכך היתכנות עסקית, ולכן מתוך מחוייבות לשקף לנציגות העובדים ולהסתדרות תמונה ריאלית ומהימנה הודיעה החברה כי סופו של האתר להיסגר במרץ 2019.

עם זאת מדגישה החברה, כי עד לרגע סגירת המפעל, החברה תפעל למצות עד תום את אפשרות המכירה, כולל המשך המגעים עם הקונים הפוטנציאלים הרלוונטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות