אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הניו יורק טיימס והניו יורקר זכו בפוליצר על חשיפת תופעת ההטרדות המיניות צילום: איי פי

הניו יורק טיימס והניו יורקר זכו בפוליצר על חשיפת תופעת ההטרדות המיניות

גל הפרסומים בשני העיתונים, שכלל בין היתר חשיפות אודות מגיש פוקס ניוז ביל אוריילי ומפיק העל ההוליווידי הארווי וינשטיין, עורר את קמפיין Metoo# שהוביל לשינוי מהותי של השיח אודות הטרדות מיניות

16.04.2018, 22:43 | שירות כלכליסט

עיתון הניו יורק טיימס ומגזין הניו יורק זכו היום בפרס פוליצר על "שירות לציבור" - זאת במסגרת הדיווחים שהעבירו על ההטרדות המיניות שביצעו גברים כלפי נשים בהוליווד, במערכות הפוליטיות בארה"ב ובעמק הסיליקון.

קראו עוד בכלכליסט

גל החשיפות החל עם הגילויים של הטיימס אודות מגיש פוקס ניוז ביל אוריילי, שהמשיכו בדיווחים על מפיק העל הארווי ויינשטיין שפורסמו בטיימס ובניו יורקר, ובגל עדויות של נשים על הטרדות מיניות בעבודה. עד סוף השנה קמפיין Metoo# סחף אחריו אלפים ועיצב מחדש את השיח על הטרדות. 

מערכת הניו יורק טיימס , צילום: בלומברג מערכת הניו יורק טיימס | צילום: בלומברג מערכת הניו יורק טיימס , צילום: בלומברג

על רקע המתקפות החוזרות ונשנות של הנשיא טראמפ נגד אמצעי התקשורת, החליטו חברי ועדת הפרס להעניק את פרס "הדיווח הארצי" לטיימס ולוושינגטון פוסט על כיסוי הקשרים בין רוסיה והמעגל הפנימי של טראמפ - סיפור שממשיך להשפיע על המערכת הפוליטית בוושינגטון.

וושינגטון פוסט זכה גם בפרס על חשיפת רוי ס. מור, המועמד מטעם הרפובליקנים לסנאט באלבמה, שקידומו נעצר לאחר חשיפה של שורת הטרדות כלפי נשים שביצע, אחת מהן בת 14 בלבד.

בסך הכל, זכה הניו יורק טיימס בשלושה פרסים, כולל פרס הקריקטורה, שהציגה משפחה של פליטים סורים הנכנסת לארה"ב. הטיימס זכה בפרס על "שירות לציבור" בפעם השישית. מי שמחלקת את פרס הפוליצר מדי שנה היא אוניברסיטת קולומביה כדי לציין לשבח הישגים עיתונאיים יוצאי דופן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות