אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרסום ראשון

צפו: 400 מ"ר בקומה 38; רות עופר מוכרת את הפנטהאוז בסיטי טאואר. מה המחיר?

יולי עופר ואלמנתו מעולם לא התגוררו בדירה במגדל לאונרדו ברמת גן והיא עמדה ריקה במשך שנים; בתקופה האחרונה מתגוררת בה בשכירות תושבת מדרום אמריקה

17.04.2018, 14:57 | דותן לוי

רות עופר, אלמנתו של איש העסקים המנוח יולי עופר, מעמידה למכירה את דירת הפנטהאוז שבבעלותה במגדל לאונרדו סיטי טאואר (לשעבר שרתון סיטי טאואר) במתחם הבורסה ברמת גן, תמורת 15 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הראיון גלוי הלב ל"כלכליסט" רות עופר: "אני לא כועסת, אני כואבת" היחסים בתוך משפחת עופר, ההיררכיה בין יולי לסמי, העימות עם ליאורה, ההתנתקות מדורון, ההיעלמות של עידן, תאוות הכסף, קרבות הירושה, וההתאהבות הגורלית ביולי עופר, שהחלה 30 שנים של אושר והשפלה דיאנה בחור-ניר, 2 תגובותלכתבה המלאה

מדובר בדירה בשטח 400 מ"ר ושני מפלסים, המשתרעת על שלושת רבעי מהקומה ה-38 של המגדל, וחלק קטן מהקומה ה-39, ומעלית פנימית המחברת בין החלקים. עוד כוללת הדירה שתי מרפסות בשטח 60 מ"ר, שני מקומות חניה תת קרקעיים בחניון המגדל ומחסן. בדירה 5 חדרי שינה המעוצבים כסוויטות וכוללים חדר ארונות שירותים ואמבטיה כל אחד. 

מגדל סיטי טאוואר נחנך בתחילת שנות ה-2000, והוקם על מגרש בו שכנה בריכת השחייה המיתולוגית "גלי גיל". עם פתיחתו, רשת המלונות שרתון שכרה את חלקו הראשון של המגדל שנבנה לטובת בית מלון ומאז כונה "שרתון סיטי טואור". לימים, רשת שרתון יצאה מניהול המלון וחברת המלונות פתאל החלה לנהל את המלון ושמו של המגדל שונה ללאונרדו סיטי טאוור.

רות עופר ובניין סיטי טאוואר רמת גן, צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר רות עופר ובניין סיטי טאוואר רמת גן | צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר רות עופר ובניין סיטי טאוואר רמת גן, צילום: עמית שעל, מיכאל קרמר

יולי עופר לקח חלק בהקמתו באמצעות חברת "אחים עופר נכסים 1957" והיה מרוכשי הדירות הראשונים במגדל. למרות זאת, הוא ורעייתו רות מעולם לא התגוררו בדירה, ומרבית השנים היא עמדה ריקה. רק לאחרונה תושבת חוץ מדרום אמריקה שכרה את הדירה תמורת עשרות אלפי שקלים בחודש.

על ניהול מכירת הדירה הופקד מתווך הנדל"ן מאיר ליסקר, בעל פירמת הנדל"ן נדל"נצ'יק, המנהל את נכסי הנדל"ן של עופר. לדברי ליסקר, הפנטאהוז הוא אייקון נדל"ני, בשל מיקומו, שטחו, ופוטנציאל ההשבחה שלו.

פנטהאוז שעומד למכירה, צילום: דור מנואל פנטהאוז שעומד למכירה | צילום: דור מנואל פנטהאוז שעומד למכירה, צילום: דור מנואל

"מיקומו של המגדל, הנגישות לצירי תנועה ממנו ואליו, תחנת הרכבת שנמצאת דקה מפתח המעלית של המגדל, והרכבת הקלה המתוכננת מספקים ערך רב לרוכשים פוטנציאלים מגוונים, כולל משפחות", הוא אומר. להערכתו, בגלל היתרונות של הנכס והמחיר שנחשב זול יחסית, הפנטהאוז יצליח להימכר גם בתקופה זו, שבה חל קיפאון בשוק דירות היוקרה.

 

עו"ד דודי איטח, ממשרד אביעד, איטח ושות' המייצג את עופר הוסיף: "היה רוכש פוטנציאלי איכותי אך הרגולציה והמיסוי גרמו לבסוף שלא לבצע את העסקה. אבל ישנם מספר רוכשים פוטנציאלים נוספים מעבר לים שהביאו עניין באפשרות לרכוש את הנכס".

 

הדירה של עופר עומדת במרכזו של סכסוך משפטי עם דיירי המגדל, אשר טוענים כי השטח שהיא טוענת לו אינו מוסכם עליהם ולמעשה לפי גרסתם, עופר מחזיקה בשטח עודף בסך 207 מ"ר. הנציגות דורשת בתביעה שהגישה לבית המשפט שעופר תשלם דמי ועד לפי שטח דירה 389 מ"ר לכל הפחות, וזאת בהתאם לגודל הדירה שרשום בחשבון הארנונה שלה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות